Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj30
Wczoraj39
Wszystkie61786

LogowanieKomunikat PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+

Praktyczne warsztaty z pisania wniosków i tworzenia projektów do Akcji 2 w sektorze Edukacja Szkolna oraz do Akcji 1 w sektorze Młodzież.

Program Erasmus+ oferuje wsparcie finansowe m.in. szkół oraz instytucji i organizacji działających na rzecz młodzieży.

Już 21 marca br. mija najbliższy termin na składanie wniosków na dofinansowanie z programu Partnerstwa strategiczne w sektorze Edukacja szkolna, a do 30 kwietnia br. można składać wnioski na Wymiany młodzieżowe w sektorze Młodzież.

Jeżeli chcą Państwo pozyskać fundusze na:

[EDUKACJA SZKOLNA]
 • krótkie międzynarodowe spotkania partnerów (2–5 dni),
 • wyjazdy uczniów (nie ma dolnej granicy wieku) + wyjazdy kadry towarzyszącej (od 5 dni do 2 miesięcy),
 • wyjazdy uczniów do partnerskiej szkoły w celu uczenia się w niej przez 2–12 miesięcy (w chwili wyjazdu muszą mieć 14 lat),
 • wyjazdy nauczycieli w celu nauczania lub szkolenia w partnerskiej placówce (2–12 miesięcy).
Lub

[MŁODZIEŻ]
 • Zielone i białe szkoły, wycieczki szkolne oraz obozy lub inne formy spotkań młodzieży na terenie Polski przy udziale uczniów zaproszonych z zagranicy (finansowanie pobytu zarówno własnych uczniów jak i gości)
zapraszamy do skorzystania ze szkolenia:

Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+

Praktyczne warsztaty z pisania wniosków i tworzenia projektów do Akcji 2 w sektorze Edukacja Szkolna oraz do Akcji 1 w sektorze Młodzież
NAJBLIŻSZE TERMINY WARSZTATÓW:

8 marca 2019, Kraków
11 marca 2019, Warszawa
1 kwietnia 2019, Poznań (Młodzież KA1)
8 kwietnia 2019, Kraków (Młodzież KA1)

Na szkoleniu dowiedzą się Państwo:
 • jakich formalności należy dopełnić, żeby złożyć wniosek w najbliższym terminie dla akcji: Wymiany młodzieżowe oraz Partnerstwa strategiczne,
 • jak napisać wniosek, aby mieć gwarancję pozyskania środków – ekspert napisze z Państwem przykładowy wniosek z wykorzystaniem formularza ERASMUS+ oraz wyjaśni wszystkie kruczki/zawiłości formalne,
 • jak krok po kroku stworzyć projekt wykorzystania grantu z akcji: Mobilność młodzieży Partnerstwa,
 • w jaki sposób pozyskać partnera projektu oraz jakie kryteria musi on spełniać,
 • jak sfinansować koszty zarządzania projektem (np. osób dedykowanych do pisania wniosków, rozliczania i raportowania realizacji projektu) z przyznanych środków,
 • jak wygospodarować z budżetu projektu ERASMUS+ dodatkowe fundusze na cele własne placówki np. związane z doposażeniem.
Szczegółowe informacje dotyczące szkolenia znajdują się na stronie: www.szkolenia-erasmus.org.

Organizator szkolenia: Grupa Wydawnicza Semantika.
 
Karnawałowa trasa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

Jak karnawał - to karnawał! Teatr Dzielnego Widza, w towarzystwie Suskich Skowronków, urządził prawdziwe ostatki i ruszył w długą trasę ze swoim zapustnym przedstawieniem. Artyści najpierw odwiedzili DPS w Strzelcach Opolskich, później DPS w Szymiszowie, a na koniec zagościli w Porębie. Wszędzie przyjęto ich jak zwykle bardzo ciepło. Zabawa była niezapomniana. Wszystkich tancerzy długo bolały nogi. Smile

 
Święto języka ojczystego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

Nasze uczennice uczestniczyły w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego organizowanym przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu w dniu 21 lutego.

W programie zaplanowano quizy oraz zabawy z językiem polskim, niemieckim, czeskim, gwarą śląską, a także dyskusję na temat kultury języka współczesnej młodzieży z pracownikami naukowymi opolskich uczelni.

 
SPORTOWO-CYFROWI W SUCHEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W dniach 30.01-01.02.2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej odbywały się ferie pod hasłem „Sportowo-cyfrowi”. Grupa uczniów w aktywny sposób uczestniczyła w rozmaitych zajęciach. Stałym elementem ferii było kodowanie na ekranie czyli zajęcia polegające na kształtowaniu odpowiedzialnych postaw społecznych, kreatywnego myślenia, współpracowania, oraz wyciągania wniosków - czyli ważnych umiejętności potrzebnych do życia w teraźniejszości. Wszystko to z wykorzystaniem nowych technologii oraz zajęcia sportowe.

W środę dodatkowo, przy sprzyjającej aurze dzieci brały udział w podchodach, gdzie rozwiązywały różne zagadki i miały możliwość spotkania się z mieszkańcami Suchej. Jednym z wielu zadań było przeprowadzenie wywiadu z myśliwym panem Janem Zubkiem. W czwartek to okazja do poznania ciekawej strony Internetowej SCRATCH, gdzie uczniowie mieli możliwość doskonalić umiejętność programowania, która jest tak ważna w dzisiejszym społeczeństwie. Kiedy ludzie uczą się kodować w Scratch, uczą się także sposobów rozwiązywania problemów, tworzenia projektów i przekazywania pomysłów. Piątek to zmagania z dziecięcym Master Szefem w wersji suskiej.

Zajęcia te nie odbyłyby bez wsparcia Gminnego Zarządu Obsługi Jednostek w Strzelcach Opolskich.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w prowadzonych warsztatach i z niecierpliwieniem czekają na kolejne aktywne ferie.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Otwarty sezon na bale karnawałowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

5 lutego Klub Twórczej Radości skorzystał z zaproszenia Suskich Skowronków oraz Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich  i wziął udział w pierwszym w tym roku balu karnawałowym.

 

 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.