Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj14
Wczoraj31
Wszystkie70216

LogowanieŚwiętowanie i śpiewanie czyli II Gminny Festiwal Pieśni Wartościowej i Patriotycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Listopad to miesiąc pełen refleksji. Również tych patriotycznych. Cieszymy się wtedy z odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizujemy uroczystości, które mają naszą radość wyrazić.

Społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Suchej, wpisując się w nurt świętowania, zorganizowała        II Gminny Festiwal Pieśni Wartościowej i Patriotycznej Kraina, która w sercu się zaczyna pod patronatem Burmistrza Strzelec Opolskich. Odbył się on w ramach projektu „Strzeleckie nie hejtuje”.

W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych gminy Strzelce Opolskie. Ich zmagania, które odbywały się w Strzeleckim Ośrodku Kultury, oceniało Jury w składzie: Anna Tokarz, Aleksandra Witezy i Adrian Masseli. Wyłoniono następujących zwycięzców:

- Marta Jureczko - Najlepszy Solista II Gminnego Festiwalu Pieśni Wartościowej i Patriotycznej Kraina, która w sercu się zaczyna;

- „Złotka z Błotka” - Najlepszy Zespół II Gminnego Festiwalu Pieśni Wartościowej i Patriotycznej Kraina, która w sercu się zaczyna;

- Chór ZPO Kalinowice - Najlepszy Chór II Gminnego Festiwalu Pieśni Wartościowej i Patriotycznej Kraina, która w sercu się zaczyna;

- Zuzanna Łozińska – Zdobywczyni Tytułu „Pieśni nad Pieśniami” II Gminnego Festiwalu Pieśni Wartościowej i Patriotycznej Kraina, która w sercu się zaczyna;

Jurorzy docenili wysoki poziom przygotowania uczestników i wyrazili ochotę ponownego, rozśpiewanego świętowania za rok. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w festiwal i mają nadzieję, że uda się kontynuować przedsięwzięcie.

 
ZAPROSZENIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

 
ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI – BÓG, HONOR, OJCZYZNA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Bardzo uroczyście obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klasy VIII i V zadbali o podniosłą atmosferę tego dnia. Przygotowali apel, który wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę.

Cała społeczność szkolna wzięła udział w inicjatywie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu” i odśpiewała nasz hymn narodowy. Miłym akcentem były również pieśni patriotyczne w wykonaniu Suskich Skowroneczków.

(oprac. ES)

 

 
„Kto ty jesteś? Polak mały” Święto Niepodległości w Przedszkolu Publicznym w Suchej. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Każdy przedszkolak z wielkim zaangażowaniem uczestniczył w przygotowaniach do obchodów Dnia Niepodległości. Miniony tydzień był bardzo pracowity, a dziś podczas uroczystości doceniliśmy nasze zmagania. Recytowaliśmy „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy, wykonaliśmy kotyliony i ciekawe prace plastyczne z wykorzystaniem drewnianych patyczków i farb. Znamy nasze barwy i symbole narodowe oraz wiemy, że należy je godnie reprezentować i szanować. O godzinie 11:11 uroczyście odśpiewaliśmy razem z naszą panią dyrektor - hymn Polski. Był też czas na słodki deser - oczywiście „biało – czerwony”. Jesteśmy dumni z naszych młodych Polek i Polaków.

(oprac. JM)

 
Gang Słodziaków w Suchej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

31 października 2019r. uczniowie klas I – III ZPO w Suchej wzięli udział w projekcie edukacyjnym ,,Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów. Okazją do zaproszenia najmłodszych do podróży w świat literatury dziecięcej był obchodzony niedawno Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, podczas którego najmłodsi poznali przygody bohaterów książki Renaty Piątkowskiej ,,Gang Słodziaków” oraz wykonywali różnorodne zadania dotyczące segregacji śmieci i ekologii. Atmosfera  podczas spotkania była niesamowita! Wszyscy bardzo się zaangażowali, aby prawidłowo podołać zadaniom.

Wszyscy z bardzo dużym zaangażowanie wykonywali poszczególne polecenia i zdobywali kolejne literki hasła, które brzmiało: LAS. Po przerwie śniadaniowo - kawowej odbyło się głośne czytanie wybranego opowiadania z książki „Gang Słodziaków”. Dzieci bardzo pilnie słuchały, ponieważ bezbłędnie potrafiły odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące lektury. Uczniowie za wypełniony album, w którym rodzice potwierdzali codzienne głośne czytanie
w domu, otrzymali wylosowaną przez siebie nagrodę: słodziaka lub książkę „Gang słodziaków”.

Na koniec pani Dyrektor Teresa Furman  podziękowała wszystkim uczestnikom, a nasz gość - myśliwy Pan Jan Zubek, wręczył własnoręcznie wykonane, pamiątkowe medale.

Gościom wśród których również byli: pani Ewa Grochla, wychowawca Świetlicy Wiejskiej w Suchej, pani Małgorzata Piontek z suskiego oddziału zamiejscowego Biblioteki Miejskiej w Strzelcach Opolskich, tatusiowie uczniów z klasy pierwszej: pan Michał Leks i pan Rajmund Gawlik oraz nauczycielki ze szkoły, serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i czynny udział w zajęciach.

(oprac JO)

 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.