Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
Wczoraj34
Wszystkie66486

LogowanieZ wizytą w Parku Ewolucji w Krasiejowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

To była przygoda! Przeżyli ją uczniowie klas I-VI naszej szkoły. Odwiedzili Park Ewolucji w Krasiejowie i skorzystali z niezwykłych atrakcji tego miejsca.

 
Tropiąc opolskie legendy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

Uczniowie klasy V i VI spędzili bardzo pożytecznie dzień w Opolu. Rozpoczęli go od podróży w świat wyobraźni, gdzie "nie ma rzeczy niemożliwych". Zaprowadziła ich tam literacka bohaterka Mary Poppins. Później ruszyli tropem opolskich legend: odszukali w Opolu ślady stóp Świętego Wojciecha i dowiedzieli się, gdzie szukać skarbu Offki w noc świętojańską. Nawet niepogoda nie zepsuła im humorów.

 
Herody już za nami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

Teatr Dzielnego Widza wziął udział w XXXIV Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Kolędniczych "Herody 2019". Kiss

 
Nagroda dla Teatru Dzielnego Widza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

11 stycznia w Domu Kultury w Ozimku odbył się XXIV REJONOWY PRZEGLĄD TEATRÓW O TEMATYCE ZIMOWEJ, ŚWIĄTECZNEJ ORAZ GRUP JASEŁKOWYCH. Uczestniczył w nim Teatr Dzielnego Widza z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Suchej. Grupa zaprezentowała przedstawienie z wykorzystaniem dużych kukieł, które grały rolę Świętej Rodziny. Przedstawienie spodobało się jurorom i zostało nagrodzone III miejscem w przeglądzie.

 
Koncert kolęd i pastorałek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

W niedzielę, 13 stycznia, w kościele pod wezwaniem św. Bartłomieja w Suchej, zabrzmiały dźwięki kolęd i pastorałek. Wykonał je szkolny zespół Suskie Skowroneczki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej. Uczniowie zaśpiewali tradycyjne kolędy oraz nieznane pastorałki, których piękne słowa chwyciły za serce niejednego słuchacza. Nie zabrakło także utworu wykonanego w trzech językach. Była to melodia „O Tannenbaum”. Koncert bardzo ucieszył i wzruszył parafian.

Oprac. K.W.

 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.