Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj30
Wczoraj39
Wszystkie61786

LogowanieKolędowanie na Jarmarku Bożonarodzeniowym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

Tradycją zespołu Suskie Skowroneczki jest kolędowanie w okresie przedświątecznym na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Strzelcach Opolskich. W tym roku również tam byliśmy. Swoim śpiewem umilaliśmy czas przechodniom i kupującym ozdoby przed strzeleckim ratuszem. Wykonaliśmy kolędy i pastorałki, a następnie szaleliśmy na karuzeli. Mimo zimna i wiatru, daliśmy radę wyśpiewać radość z nadchodzących świąt.

(Oprac. KW)

 
Es weihnachtet! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

7 grudnia uczennice klasy IV, V i VI oraz solistka Julia Koloch, wzięły udział w czternastym konkursie kolęd w języku niemieckim „Es weihnachtet”, który organizuje koło DFK z Błotnicy Strzeleckiej wraz z miejscową szkołą podstawową. Dziewczynom z klasy IV udało się wyśpiewać III miejsce w kategorii klas I – IV.

Wzięliśmy także udział w drugiej części konkursu. Nasi uczniowie wraz z rodzinami wykonali  symbole adwentowe i bożonarodzeniowe takie jak: wieńce, kalendarze i lampiony adwentowe, szopki bożonarodzeniowe i stroiki świąteczne. Celem tej części konkursu jest bowiem wzajemna współpraca trzech pokoleń. Ozdoby świąteczne przygotowali: Daria Nocoń (szopka), Emil Gola (wieniec), Grzegorz Kapica (stroik), Zosia Ostrowska (kalendarz adwentowy), Martyna Wujec (lampion). Lampion Martyny zdobył II miejsce. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

(oprac. KW)

 
PRZYGOTOWALIŚMY SZLACHETNĄ PACZKĘ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

Na początku grudnia społeczność naszej szkoły jak co roku wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Szlachetna Paczka. Tym razem pomagaliśmy pani Bożenie i jej córce. Oprócz wielu rzeczy niezbędnych paniom w codziennym funkcjonowaniu, udało się nam również zakupić wyciskarkę do owoców oraz kołdrę.

Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że udało nam się pomóc i sprawić radość tej rodzinie. Mamy nadzieję, że odjęliśmy im choć trochę zmartwień, a w zamian podarowaliśmy dużo przyjemności na nadchodzące święta.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję.

(Oprac. KW)

 
Miłego świętowania... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

 
"Ile waży Święty Mikołaj?" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Nasi uczniowie od 29 października do 30 listopada mieli możliwość uczestniczenia w konkursie charytatywnym "Ile waży Św. Mikołaj?". Polegał on zebraniu bilonu o jak najwyższej wadze. Zebrane pieniążki zostały przeznaczone na stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. W ramach akcji został zorganizowany kiermasz bożonarodzeniowy przy kościele w Suchej. Część pozyskanych pieniążków zasiliła konto fundacji.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.