Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj3
Wczoraj55
Wszystkie56052

LogowanieBijemy rekord z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

 
Niecodzienna lekcja historii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

Uczniowie klasy VIII uczestniczyli 5 października w niezwykłej lekcji historii w Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach. Została ona zorganizowana z okazji 74. rocznicy przybycia pierwszego transportu Powstańców Warszawskich do Stalagu 344 Lamsdorf. Pierwszym punktem spotkania był spektakl pt. "Przerzucone słowa" w wykonaniu aktorów Teatru Ekostudio z Opola. Ilustrował on obozową codzienność jeńców na podstawie listów pisanych przez nich. Następnie na uczniów czekała przyjemność rozmowy ze świadkiem historii - Powstańcem Warszawskim. Obcowanie z żołnierzem, którego los podczas wojny doświadczył bardzo boleśnie, było cennym doświadczeniem dla wszystkich uczestników spotkania.

 
Daria wyróżniona! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

W dniu 8 października 2018r. Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej gościła przedstawicieli Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzelcach Opolskich. Wizyta związana była z wręczeniem nagrody uczennicy Darii Nocoń z klasy IV. Daria została wyróżniona w konkursie plastyczno-literackim „AUTOPORTRET” zorganizowanym przez twórców ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Celem kampanii jest wspieranie działalności wychowawczej szkół i placówek oświatowych dotyczącej profilaktyki uzależnień oraz promowanie nowoczesnej edukacji prozdrowotnej. Kampania objęta jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Opiekunem uczennicy jest Joanna Ostrowska.

Gościom dziękujemy, a Darii gorąco gratulujemy.

(Opr. J. O.)

 
Z wizytą u szewca PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

W piątkowy poranek uczniowie klasy I i II z PSP w Suchej udali się do Zakładu Szewskiego pana Jacka Ferdynusa w Strzelcach Opolskich. Pan szewc z wielkim zaangażowaniem i pasją opowiadał dzieciom o swojej pracy, wykorzystywanych narzędziach i świadczonych usługach. Uczniowie dowiedzieli się, że u szewca można uszyć i naprawić buty, wszyć zamek do kurtki lub torebki, a także – co to jest kopyto, cholewka czy łaciarka. Mieli także możliwość dotknięcia skór i innych materiałów oraz zobaczenia pana szewca podczas pracy. Dzieci zadały właścicielowi zakładu mnóstwo pytań, na które pan Jacek bardzo chętnie odpowiedział.

Aż trudno uwierzyć, widząc wielką ilość obuwia do naprawy, że zawód szewca staje się zawodem zapomnianym i niezbyt popularnym.

Wychowawcy i uczniowie składają Panu Jackowi Ferdynusowi serdeczne podziękowania za możliwość uczestniczenia w tak wspaniałej lekcji.

(Opr. K. W.)

 
Bezpłatne świadczenia zdrowotne dla dzieci i młodzieży - DENTOBUS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.