Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj40
Wczoraj46
Wszystkie59590

LogowanieZAPROSZENIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

 
Rozśpiewana Rocznica PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

13 listopada społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Suchej zaprosiła pozostałe szkoły gminy do świętowania Stulecia Niepodległości Polski poprzez udział w I Gminnym Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Kraina, która w sercu się zaczyna” Odbył się on pod Honorowym Patronatem Burmistrza Strzelec Opolskich. Dlatego organizatorzy mieli zaszczyt gościć Pana Burmistrza Józefa Kampę, który otworzył i zamknął uroczystość.

Jury w składzie: Pani Aleksandra Garbal, Pani Małgorzata Pencko i Pani Aleksandra Witezy po wysłuchaniu dziewiętnastu utworów wyłoniło laureatów. Tytuł Najlepszego Solisty uzyskała Zosia Buszman z PSP w Szymiszowie. Miano Najlepszego Zespołu Kameralnego zdobyło trio z Zespołu Placówek Oświatowych w Kadłubie w składzie: Katarzyna Misz, Maja Nieświec, Dominika Szłapa. Najlepszym Chórem okazał się ten, który przybył z Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach. Zaszczytne miano Zdobywcy Tytułu „Pieśni nad Pieśniami” zyskała Patrycja Markieton z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Grodziska.

Uroczystość miała charakter bardzo uroczysty, więc przybrała barwy biało-czerwone.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym za okazane wsparcie.

 
Świętowanie Stulecia Wolności PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

9 listopada odbył się w naszej szkole bardzo uroczysty apel. Upamiętniał on Setną Rocznicę Wolności Polski. Z tej okazji przyłączyliśmy się do akcji Śpiewania Hymnu o 11.11. Uczniowie klasy V i VI zatańczyli dla nas zachwycająco Poloneza. Koledzy i koleżanki z klasy IV przygotowali piękne wiersze i taniec z flagą. A najmłodsze dzieci zaśpiewały dla nas uroczyście. Pani Dyrektor przeczytała nam list od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i pokazała nam flagę, którą od niego otrzymaliśmy.

 
Śniadanie daje moc PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

8 listopada uczniowie klasy I i II brali udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. Przedsięwzięcie miało na celu propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu oraz uświadomienie dzieciom, jak ważne jest śniadanie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a szczególnie dziecka w wieku szkolnym. Uczniowie przynieśli potrzebne produkty, z których wykonali pożywne kanapki i sok owocowo – warzywny. Zorganizowanie śniadania poprzedziła prezentacja na temat zasad zdrowego odżywiania.  Wspólne przygotowywanie posiłku było świetną zabawą, ale też nauką o tym, jak ważne jest właściwe komponowanie posiłków.

Oprócz młodszych dzieci, w akcję włączyła się cała społeczność szkolna, która w ramach prowadzonej innowacji Niecodzienny dzień na co dzień świętowała Europejski Dzień Zdrowego Żywienia i przygotowała pyszne kanapki, w których gościły warzywa.

(opr. K. W.)

 
Zaproszenie Burmistrza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.