Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj52
Wczoraj30
Wszystkie64230

LogowanieWsparcie dla Świętego Mikołaja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

Co roku w suskich parafian odwiedza Święty Mikołaj. Przynosi prezenty dla wszystkich dzieci, które przychodzą na spotkanie z nim w salce przykościelnej. Nasi uczniowie zawsze witają go miłym przedstawieniem. Tak stało się również 6 grudnia 2018 r. Na spotkanie z niezwykłym gościem przygotowali kukiełkową inscenizację pt. "Legenda o prawdziwym Świętym".

 
Wizyta w DPS w Szymiszowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

Zawsze możemy liczyć na świetną zabawę z Pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Szymiszowie i Suskimi Skowronkami. Nie zawiedliśmy się również tym razem. Zostaliśmy bardzo miło ugoszczeni i docenieni jako artyści muzykujący i aktorzy. Do miłego zobaczenia następnym razem.

 
Suskie Skowroneczki na wigiliach w Ośrodku Pomocy Społecznej w Strzelcach Op. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

17 i 19 grudnia zespół Suskie Skowroneczki kolędował na wigiliach dla osób samotnych i starszych z terenu naszej gminy. Uroczyste spotkanie odbyło się na stołówce Strzeleckiej Spółdzielni Socjalnej. Do wigilijnego stołu zasiadło wiele osób, które na co dzień mieszkają z dala od bliskich. Cieszymy się, że udało nam się sprawić im choć trochę radości. Wspólnie wykonane kolędy i pastorałki wprowadziły świąteczną i miłą atmosferę. Spotkania te są zarówno dla uczniów, jak i osób starszych niezwykle wzruszające, przepełnione ciepłem i radością. Dla dzieci wizyta była ciekawym doświadczeniem i cenną lekcją uwrażliwiającą  na obecność wśród nas osób starszych, chorych i samotnych. Nauczyła je również, że takim osobom nawet drobny gest możne sprawić ogromną radość.

(Oprac. KW)

 
Kolędowanie na Jarmarku Bożonarodzeniowym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

Tradycją zespołu Suskie Skowroneczki jest kolędowanie w okresie przedświątecznym na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Strzelcach Opolskich. W tym roku również tam byliśmy. Swoim śpiewem umilaliśmy czas przechodniom i kupującym ozdoby przed strzeleckim ratuszem. Wykonaliśmy kolędy i pastorałki, a następnie szaleliśmy na karuzeli. Mimo zimna i wiatru, daliśmy radę wyśpiewać radość z nadchodzących świąt.

(Oprac. KW)

 
Es weihnachtet! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

7 grudnia uczennice klasy IV, V i VI oraz solistka Julia Koloch, wzięły udział w czternastym konkursie kolęd w języku niemieckim „Es weihnachtet”, który organizuje koło DFK z Błotnicy Strzeleckiej wraz z miejscową szkołą podstawową. Dziewczynom z klasy IV udało się wyśpiewać III miejsce w kategorii klas I – IV.

Wzięliśmy także udział w drugiej części konkursu. Nasi uczniowie wraz z rodzinami wykonali  symbole adwentowe i bożonarodzeniowe takie jak: wieńce, kalendarze i lampiony adwentowe, szopki bożonarodzeniowe i stroiki świąteczne. Celem tej części konkursu jest bowiem wzajemna współpraca trzech pokoleń. Ozdoby świąteczne przygotowali: Daria Nocoń (szopka), Emil Gola (wieniec), Grzegorz Kapica (stroik), Zosia Ostrowska (kalendarz adwentowy), Martyna Wujec (lampion). Lampion Martyny zdobył II miejsce. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

(oprac. KW)

 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.