Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj15
Wczoraj31
Wszystkie70217

LogowanieŚwięto darów jesieni PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

7 października w ramach projektu "Strzeleckie nie hejtuje" w ZPO w Suchej odbyło się Święto darów jesieni połączone z prezentacją jesiennych skarbów. Uczniowie zostali zaproszeni do ich poszukiwania we własnych ogrodach i podczas spacerów.  Każda klasa miała za zadanie przygotować bukiet składający się z: liści, kwiatów, warzyw czy owoców. Wszystkie kompozycje prezentują się cudownie i w 100% ujmują temat święta. Kosze ze skarbami można podziwiać przez kilka dni przy wejściu do szkoły.

(oprac. H.P.)

 
Strzeleckie nie hejtuje PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dopiero co przystąpiliśmy do projektu ,,Strzeleckie nie hejtuje”, a w naszej szkole już się coś dzieje. Na drzwiach mamy wywieszone chmurki z hasłem przedsięwzięcia. Jest to bardzo doby pomysł, ponieważ przypomina wszystkim uczniom o tym, że nie wypada szydzić z innych w internecie. Mamy nadzieję, że wszyscy wezmą to sobie do serca i nie będą nikogo obrażać.

Następnym udaną inicjatywą była szkolna gazetka przygotowana przez panią Pedagog i uczennice klasy 7. Znajduje się tam definicja słowa hejt, przykłady działań w internecie, które są przejawami złości i nienawiści oraz ilustracje związane z tymi zagadnieniami.

(oprac. P.W.)

 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

14 października o godzinie 9.30

serdecznie zapraszamy Społeczność Szkolną

na uroczysty apel

z okazji Dnia Edukacji Narodowej


 
Mamy laureatkę nagrody głównej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Suchej od kilku lat uczestniczą w kampanii ZTU. Co roku pokazują, że są młodymi osobami obdarzonymi wielkimi talentami. Pod koniec minionego roku szkolnego 2018/2019 Zosia Ostrowska wykonała pracę plastyczno-literacką „Ja za 20 lat”. W sierpniu, kiedy ogłoszono wyniki okazało się, że uczennica  zdobyła nagrodę główną i została zaproszona na Finał Kampanii ZTU 2019 do Centrum Olimpijskiego w Warszawie.

3 października 2019 r. odbyła się gala, podczas której Zosia odebrała przyznaną Jej nagrodę oraz pamiątkowy dyplom.

W uroczystości, oprócz laureatów, brali udział włodarze gmin, przedstawicie szkół oraz rodzice. Z naszej gminy przedstawicielem była pani Joanna Hołobut, pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki i Uzależnień.

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł to największa ogólnopolska kampania profilaktyczno-edukacyjna, prowadzona od 2001 roku. W 2019 roku kampania otrzymała patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej RP, a działania profilaktyczne organizowane są pod hasłem: „Chce mi się chcieć! - czyli o przeciwdziałaniu wyuczonej bezradności”.

 
Pomoc dla schroniska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.