Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj30
Wczoraj39
Wszystkie61786

LogowanieNasi znawcy parków krajobrazowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

Nasi uczniowie: Tymoteusz Majewski, Adam Marzotko, Jakub Ostrowski i Jacek Piechota wzięli udział w Finale  Wojewódzkim XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". 22 marca 2019 r. o godzinie 10.00 w siedzibie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego spotkali się z drużynami ze szkół reprezentujących trzy opolskie parki krajobrazowe.
Konkurs organizowany jest co roku w ramach Porozumienia Parków Krajobrazowych Polski. W tym roku konkurs skierowany był do uczniów VII i VIII klas szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum i sprawdza wiedzę na temat parków krajobrazowych Polski (finał wojewódzki ogranicza tę wiedzę do parków leżących na terenie danego województwa), wiedzę ekologiczną i przyrodniczą oraz umiejętność rozpoznawania wybranych gatunków roślin i zwierząt.


 
Ogłoszenie o naborze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

 
Wyróżniona Paulina PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

14 marca nasza szkolna reprezentacja w składzie: Marta Skowronek, Maciej Proksa, Monika Wieczorek, Hanna Proksa i Paulina Wieczorek wzięła udział w gminnych eliminacjach 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego - Mały OKR. Cała piątka zaprezentowała się znakomicie. Jury postanowiło wyróżnić Paulinę. Jesteśmy z Niej bardzo dumni i oczywiście serdecznie gratulujemy wszystkim naszym Reprezentantom. Kiss

 

 
Klub Twórczej Radości podsumowuje rok PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

Uczniowie - tworzący klub Twórczej Radości - uczestniczyli w XX Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków "8 Wspaniałych". Udział w zmaganiach był jednocześnie okazją do podsumowania działań z roku 2018. Nazbierało się ich bardzo dużo. Miło było powspominać przed bardzo szacownym Jury. W jego skład wchodzili:

  • Monika Jurek – dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego w Opolu
  • Krzysztof Grzęda – zastępca dyrektora Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego
  • Elżbieta Kluba – inspektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego w Opolu
  • Karolina Noga – starszy specjalista Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Opolu
  • Hanna Franczak – wicedyrektor Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu
  • Renata Laskowska – kierownik Pracowni Zarządzania i Wsparcia Psychologiczno – Pedagogicznego Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu
  • Iwona Oszmiago – nauczyciel konsultant Pracowni Zarządzania i Wsparcia Psychologiczno – Pedagogicznego w Opolu.
Przed uczniami uroczysta Gala w Urzędzie Marszałkowskim - 28 marca 2018 r.


 
SZKOŁA W SUCHEJ NAPRAWDĘ "PROJEKTOWA" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Suchej już od kilku lat bierze czynny udział w różnych projektach edukacyjnych. Powodzenie tego typu działań skłoniło nas do kontynuowania takich przedsięwzięć. W obecnym roku szkolnym realizujemy dwa projekty ekologiczne i jeden projekt profilaktyczny. Pierwszy projekt ekologiczny "Poznajemy odnawialne źródła energii" realizuje zadania z zakresu ochrony środowiska na wszystkich etapach kształcenia, w ramach zajęć lekcyjnych, pozalekcyjnych, kołach zainteresowań i wycieczkach. Ma na celu podniesienie poziomu wiedzy dotyczącej powyższego tematu zarówno wśród uczniów naszej szkoły jak i środowiska lokalnego. Jednym z priorytetów projektu jest kształtowanie umiejętności twórczego i samodzielnego myślenia, ale jednocześnie umiejętności pracy w zespole. Podkreślić należy, iż projekt "Odnawialne źródła energii" jest interdyscyplinarny, łączy on we wspólnym działaniu uczniów uzdolnionych humanistycznie i tych, dla których nauki ścisłe nie mają tajemnic. Dofinansowanie w kwocie 2 500,00 zł otrzymaliśmy z Gminy Strzelce Opolskie – referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Drugi projekt ekologiczny pt. "Czy recykling jest opłacalny?" został zatwierdzony przez Gminę Strzelce Opolskie w kwocie 1 400,00 zł. Celem projektu jest kształtowanie świadomości na temat odpadów: od zagrożeń dla środowiska, poprzez ich segregacje i recykling.

Kolejny realizowany w naszej szkole projekt, to projekt profilaktyczny "Wygrywamy". Projekt informuje całą społeczność szkolną oraz rodzinę o zagrożeniach współczesnego świata. Zwraca uwagę uczniów na konsekwencje uzależnień, poprzez realizację różnego rodzaju działań edukacyjnych. Pokazuje, co jest zdrowe, pożyteczne, co daje naturalną radość, przyjemność, poczucie zadowolenia z życia. Dofinansowanie otrzymaliśmy z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzelcach Opolskich w kwocie 2 300,00 zł.

Realizacja projektów stanowi ciekawy i urozmaicony sposób przekazania wiedzy uczniom, trochę inaczej niż w tradycyjny sposób i tylko na lekcjach. Koordynatorkami projektów są Pani Klaudia Nocoń i Pani Joanna Ostrowska.

 

 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.