Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

 

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj71
Wczoraj48
Wszystkie84916

LogowanieRazem z UNICEF świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

20 listopada dzieci, młodzież, a także dorośli jednoczą się w działaniu i podejmują inicjatywy, których celem jest okazanie solidarności z najmłodszymi na świecie, których prawa nie są respektowane. Społeczność ZPO w Suchej po raz kolejny włączyła się promowanie respektowania praw dziecka i  w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF - w tym roku ze szczególnym zwróceniem uwagi na sytuację dzieci w Jemenie na to, że każda symboliczna kwota wpłacona za pośrednictwem Unicef, może pomóc. Jemen to kraj, w którym od lat trwa największy kryzys humanitarny XXI wieku. Najbardziej bezbronnymi ofiarami są dzieci. Tracą zdrowie, życie i szansę na szczęśliwe dzieciństwo.

Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, dokumentu który w 1989 roku przyjęła Organizacja Narodów Zjednoczonych, to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. To wspaniała okazja, aby przypomnieć wszystkim, czym są prawa dziecka i że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie. To także okazja, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na trudną sytuację dzieci w różnych zakątkach świata, gdzie prawa są drastycznie łamane, bądź nie są przestrzegane.

W suskiej społeczności szkolnej aktywnością wykazali się wszyscy - od przedszkolaków po uczniów klasy ósmej. Każde dziecko miało możliwość przeżycia refleksję na temat tego, jak trudno jest żyć rówieśnikom w różnych zakamarkach świata, docenić swoją sytuację, ale również nabrać pewności, że może oczekiwać od otoczenia respektowania swoich praw. Szczególnie poruszające okazało się poznanie życiorysu Malali - pakistańskiej Laureatki Pokojowej Nagrody Nobla. Jej doświadczenia pozwoliły zrozumieć, że nasze teamsowe realia szkolne można uważać za przywilej i spojrzeć na nie pozytywnie.

 
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

 

Dla tych, którzy mają ochotę spróbować swych sił w tym temacie:

NIEPODLEGŁOŚCIOWY POKÓJ ZAGADEK


ŁATWY TEŚCIK

 
Zdalne nauczanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Do 29.11.2020 zostaje przedłużone

nauczanie zdalne online dla uczniów klas IV – VIII.


Od poniedziałku 09.11.2020 do 29.11.2020

uczniowie z klas I– III przechodzą na zdalne nauczanie,

które w naszej szkole będzie odbywało się online

na platformie OFFICE 365 na platformie TEAMS.

 
"Szkoła pamięta" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

30 października 2020 r. w ramach projektu "Szkoła pamięta" została zorganizowana w Zespole Placówek Oświatowych w  Suchej wystawa zdjęć osób, które zasłużyły się dla szkoły oraz miejscowości Sucha i Rozmierz.  Dodatkowo zamieszczono bieżące informacje o liczbie osób, które są ofiarami epidemii koronawirusa. Wystawę przygotowała pani Aneta Junyszek przy współpracy z panią Ewą Nocoń i panią Edytą Skrzypczyk.

 
PRZERWA NA CZYTANIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

23 października 2020 r. na przerwach uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Suchej dołączyli do akcji w biciu rekordu czytania. Jest realizowana w ramach MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH oraz KAMPANII SPOŁECZNEJ „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”.

 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.