Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj40
Wczoraj46
Wszystkie59590

LogowaniePożegnaliśmy zimę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

Jak nakazuje tradycja - 21 marca przygotowaliśmy uroczyste pożegnanie zimy. Odbyło się ono z wielką pompą. Były transparenty witające wiosnę i żegnające zimę, przemarsz przez Suchą z Marzanną i głośne radosne śpiewy i okrzyki. Na zakończenie uroczystości odchodząca zima usłyszała podziękowania za biały puszysty śnieg, za możliwość jeżdżenia na sankach i nartach i w nagrodę otrzymała bilet na Hawaje. Jesteśmy ekologiczni i nie spaliliśmy lub nie utopiliśmy Marzanny. Mamy nadzieję, że gdy skończy się wiosna, lato i jesień, znów u nas zawita.

 
Kulinarne przygody uczniów klasy I i II PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

Uczniowie klasy I i II to wspaniali kucharze, którzy systematycznie przygotowują pyszne potrawy. Jesienią wykonywali sałatki owocowe, zdrowe kanapki i rogale świętomarcińskie, a zimą piekli i ozdabiali pierniczki. W tłusty czwartek na stole królowały puszyste oponki, a ostatnio frytki.

Własnoręcznie przygotowane potrawy nie tylko smakują. Ich wykonanie uczy zachowania zasad higieny w kuchni, bezpiecznego posługiwania się urządzeniami kuchennymi oraz zasad savoir–vivre przy stole. Zajęcia są również świetną okazją do rozwijania talentów kulinarnych, a także miłą i wspaniałą zabawą.

 
Nasi znawcy parków krajobrazowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

Nasi uczniowie: Tymoteusz Majewski, Adam Marzotko, Jakub Ostrowski i Jacek Piechota wzięli udział w Finale  Wojewódzkim XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". 22 marca 2019 r. o godzinie 10.00 w siedzibie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego spotkali się z drużynami ze szkół reprezentujących trzy opolskie parki krajobrazowe.
Konkurs organizowany jest co roku w ramach Porozumienia Parków Krajobrazowych Polski. W tym roku konkurs skierowany był do uczniów VII i VIII klas szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum i sprawdza wiedzę na temat parków krajobrazowych Polski (finał wojewódzki ogranicza tę wiedzę do parków leżących na terenie danego województwa), wiedzę ekologiczną i przyrodniczą oraz umiejętność rozpoznawania wybranych gatunków roślin i zwierząt.


 
Ogłoszenie o naborze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

 
Wyróżniona Paulina PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

14 marca nasza szkolna reprezentacja w składzie: Marta Skowronek, Maciej Proksa, Monika Wieczorek, Hanna Proksa i Paulina Wieczorek wzięła udział w gminnych eliminacjach 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego - Mały OKR. Cała piątka zaprezentowała się znakomicie. Jury postanowiło wyróżnić Paulinę. Jesteśmy z Niej bardzo dumni i oczywiście serdecznie gratulujemy wszystkim naszym Reprezentantom. Kiss

 

 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.