Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
Wczoraj34
Wszystkie66486

LogowanieZAPROSZENIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

 
Z wizytą w gospodarstwie rolnym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

24 września 2019 r,. korzystając z pięknej pogody, uczniowie klas I-III udali się na wycieczkę do gospodarstwa rolnego Państwa Teresy i Józefa Piechotów.

Na miejscu czekało na nich wiele atrakcji. Dzieci mogły między innymi zobaczyć zwierzęta, maszyny rolnicze  oraz zapoznać się z pracą rolnika. Szczególną frajdą okazały się odwiedziny w oborze zamieszkałej przez cielęta, które chętnie pozwalały się pogłaskać. Na zakończenie uczniowie otrzymali słodkości i soczki od gospodarzy.

Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas oraz przekaz cennej wiedzy.

 
Strzeleckie nie hejtuje PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
W piątek rozpoczęliśmy działania w ramach projektu „Strzeleckie NIE HEJTUJE”, na realizację którego gmina Strzelce Opolskie pozyskała środki w ramach „PROGRAMU OGRANICZANIA PRZESTĘPCZOŚCI i ASPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020”.
Do końca grudnia 2019 r. uczniowie, nauczyciele i rodzice wezmą udział w warsztatach: przeciwdziałania cyberprzemocy, hejtowi, mowie nienawiści; jak postępować z nastolatkiem; udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.


 
Bezpieczna droga PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

16 września 2019 roku uczniowie klasy I spotkali się z policjantami z KPP w Strzelcach Opolskich. Nasi goście przeprowadzili zajęcia teoretyczne i praktyczne dotyczące bezpieczeństwa na drodze.  W pierwszej części  dzieci powtórzyły zasady poruszania się po drodze i na przejściu, omówiły prawidłowe oznakowanie ubrania odblaskami oraz nauczyły się nazywać  wybrane znaki drogowe. Dalsza część zajęć odbywała się na świeżym powietrzu. Uczniowie w parach, pod bacznym okiem policjantów,  przechodzili  przez przejście dla pieszych.  Funkcjonariusze jednogłośnie pochwalili pierwszaków za  wzorowe przestrzeganie i wdrożenie w praktyce poznanych zasad.

Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali książeczki dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Pani Annie Kutyni i Adamowi Tymińskiemu funkcjonariuszom KPP w Strzelcach Opolskich za bardzo ciekawe zajęcia ślicznie dziękujemy.

Wychowawca Joanna Ostrowska i nauczyciel wspomagający Pani Klaudia Kowalska.

 
Rozpoczęcie roku szkolnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Po dwumiesięcznej, wakacyjnej przerwie, uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Suchej, rozpoczęli nowy rok szkolny. Najpierw udali się na mszę św., a następnie na salę gimnastyczną, gdzie zostali powitani przez panią Dyrektor – Teresę Furman. Następnie uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Wujec przywitali uczniów klasy I, którzy tego dnia przekroczyli  szkolne progi po raz pierwszy. Byli to: Gawlik Joanna, Krawiec Bartosz, Leks Paweł, Piontek Adam, Reczek Jonas oraz Szewczyk Alan. Oprócz pierwszaków mury naszej szkoły zasilił również nowy uczeń klasy II – Maciej Popiela.

Pierwszakom życzymy dużo radości i siły, a wszystkim uczniom wielu sukcesów w nauce. Powodzenia!

 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.