Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj16
Wczoraj31
Wszystkie70218

LogowanieJedna taka niedziela w roku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Miniona niedziela była dla naszej społeczności okazją do miłego spotkania. Tradycyjnie zebraliśmy się w sali gimnastycznej, by wspólnie kolędować i cieszyć się swym towarzystwem. Rada Rodziców zadbała o to, by nasze spotkanie bożonarodzeniowe, które od kilku lat przybiera charakter kiermaszu, obfitowało w pyszne ciasta i napoje. Było nastrojowo i świątecznie.

 
Szlachetna paczka po raz piąty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dziękujemy za wielkie serce!!! To ludzie pomagają, nie rzeczy. Twoje prezenty to promień nadziei i impuls do zmiany dla rodzin w potrzebie. SZLACHETNA PACZKA to system pomnażania dobra.

To dobro już działa i pomnaża się w tych, którzy przyłączyli się do projektu i wiedzą, że więcej szczęścia jest w dawaniu.

W tym roku nasza szkoła po raz piąty włączyła się w akcję Szlachetna Paczka. Dzięki pomocy darczyńców udało się nam przygotować 17 paczek dla Pani Teresy i Jej męża Pana Pawła. Podobnie jak w zeszłym roku, do przygotowania paczek przyłączyli się wychowankowie Żłobka „Krasnoludek” ze Strzelec Opolskich wraz z Panią Dyrektor – Małgorzatą Morawską.

Bardzo dziękujemy za oddanie i udział tym, którzy wspomagali akcję: Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom Szkoły i Uczniom. Dziękujemy za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.

(oprac. KW)

 
Spotkanie z górnikiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

3 grudnia uczniów klas I – III odwiedził emerytowany górnik – Pan Jerzy Kaczmarczyk z Suchej. Opowiedział o swojej pracy w kopalni, o zwyczajach górników i zmianach, jakie zaszły w przemyśle górniczym. Zaprezentował także swój strój galowy.

Dzieci zadawały pytania na temat pracy górników, Skarbnika – duszka kopalni i świętej Barbary. Wszyscy zobaczyli prezentację na temat skarbów ukrytych pod ziemią, a następnie wysłuchali „Węglowej opowieści”, z której dowiedzieli się, co otrzymujemy z węgla.

Serdecznie dziękujemy Panu Kaczmarczykowi za przybycie i zaprezentowanie pracy górników, a także życzymy zasłużonego odpoczynku na emeryturze.

(oprac. KW)

 
Lekcje przyrodnicze na Górze św. Anny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dlaczego obrączkuje się ptaki? Dokąd ptaki wędrują? Jakie pokonują odległości? Na te i inne pytania odpowiedzi szukali uczniowie klas I – III, którzy wybrali się na lekcje przyrodnicze do Muzeum Czynu Powstańczego na Górze św. Anny. Uczestnicy wyprawy mieli okazję przyglądać się obrączkowaniu ptaków, rozpoznawali gatunki zimujące w Polsce, odróżniali samiczkę od samca, a także oglądali wystawę zatytułowaną „Ptaki i ssaki siedlisk wodnych Śląska”.

Wszyscy z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w warsztatach i wrócili zadowoleni i bogatsi o ciekawostki z życia ptaków.

(oprac. KW)

 
XV Konkurs Kolęd w Języku niemieckim "Es Weihnachtet" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W dniu 6.12.2019 odbył się XV Konkurs Kolęd w Języku niemieckim "Es Weihnachtet". W konkursie udział wzięły dwie solistki : Julia Koloch oraz Nikola Niepala, która wywalczyła III miejsce w kategorii kolęd klas V-VIII. Prace plastyczne przygotowali: Emil Gola - wieniec adwentowy, Łukasz Niepala - szopkę, Marta i Jakub Skowronkowie - lampion, Antoni Skowronek - stroik świąteczny, Daria Nocoń - kalendarz adwentowy, za który otrzymała I miejsce.

(oprac. AJ)

 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.