Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj3
Wczoraj55
Wszystkie56052

LogowanieRozśpiewana Rocznica PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

13 listopada społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Suchej zaprosiła pozostałe szkoły gminy do świętowania Stulecia Niepodległości Polski poprzez udział w I Gminnym Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Kraina, która w sercu się zaczyna” Odbył się on pod Honorowym Patronatem Burmistrza Strzelec Opolskich. Dlatego organizatorzy mieli zaszczyt gościć Pana Burmistrza Józefa Kampę, który otworzył i zamknął uroczystość.

Jury w składzie: Pani Aleksandra Garbal, Pani Małgorzata Pencko i Pani Aleksandra Witezy po wysłuchaniu dziewiętnastu utworów wyłoniło laureatów. Tytuł Najlepszego Solisty uzyskała Zosia Buszman z PSP w Szymiszowie. Miano Najlepszego Zespołu Kameralnego zdobyło trio z Zespołu Placówek Oświatowych w Kadłubie w składzie: Katarzyna Misz, Maja Nieświec, Dominika Szłapa. Najlepszym Chórem okazał się ten, który przybył z Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach. Zaszczytne miano Zdobywcy Tytułu „Pieśni nad Pieśniami” zyskała Patrycja Markieton z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Grodziska.

Uroczystość miała charakter bardzo uroczysty, więc przybrała barwy biało-czerwone.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym za okazane wsparcie.

 
Świętowanie Stulecia Wolności PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

9 listopada odbył się w naszej szkole bardzo uroczysty apel. Upamiętniał on Setną Rocznicę Wolności Polski. Z tej okazji przyłączyliśmy się do akcji Śpiewania Hymnu o 11.11. Uczniowie klasy V i VI zatańczyli dla nas zachwycająco Poloneza. Koledzy i koleżanki z klasy IV przygotowali piękne wiersze i taniec z flagą. A najmłodsze dzieci zaśpiewały dla nas uroczyście. Pani Dyrektor przeczytała nam list od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i pokazała nam flagę, którą od niego otrzymaliśmy.

 
Śniadanie daje moc PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

8 listopada uczniowie klasy I i II brali udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. Przedsięwzięcie miało na celu propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu oraz uświadomienie dzieciom, jak ważne jest śniadanie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a szczególnie dziecka w wieku szkolnym. Uczniowie przynieśli potrzebne produkty, z których wykonali pożywne kanapki i sok owocowo – warzywny. Zorganizowanie śniadania poprzedziła prezentacja na temat zasad zdrowego odżywiania.  Wspólne przygotowywanie posiłku było świetną zabawą, ale też nauką o tym, jak ważne jest właściwe komponowanie posiłków.

Oprócz młodszych dzieci, w akcję włączyła się cała społeczność szkolna, która w ramach prowadzonej innowacji Niecodzienny dzień na co dzień świętowała Europejski Dzień Zdrowego Żywienia i przygotowała pyszne kanapki, w których gościły warzywa.

(opr. K. W.)

 
Zaproszenie Burmistrza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

 
Konkurs Mój różaniec PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dnia 25.10.2018 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie konkursu pt. „Mój różaniec”. Najciekawsze różańce zostały nagrodzone. Wykonali je następujący uczniowie:

I miejsce Martyna Wujec kl. IV

II miejsce Milena Siekierka kl. IV

III miejsce Kacper Skowronek kl. V

Przyznano również dwa wyróżnienia dla:

Daria Nocoń kl. IV

Hanna Proksa kl. VI

Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątki. W kościele p.w. św. Bartłomieja w Suchej można te różańce podziwiać w dniach od 28.10.2018 roku do 02.11.2018 roku. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie. Pomysłodawcami konkursu były Ewa Nocoń i Joanna Ostrowska.

 

 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.