Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj21
Wczoraj52
Wszystkie71661

LogowanieSpotkanie z górnikiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

3 grudnia uczniów klas I – III odwiedził emerytowany górnik – Pan Jerzy Kaczmarczyk z Suchej. Opowiedział o swojej pracy w kopalni, o zwyczajach górników i zmianach, jakie zaszły w przemyśle górniczym. Zaprezentował także swój strój galowy.

Dzieci zadawały pytania na temat pracy górników, Skarbnika – duszka kopalni i świętej Barbary. Wszyscy zobaczyli prezentację na temat skarbów ukrytych pod ziemią, a następnie wysłuchali „Węglowej opowieści”, z której dowiedzieli się, co otrzymujemy z węgla.

Serdecznie dziękujemy Panu Kaczmarczykowi za przybycie i zaprezentowanie pracy górników, a także życzymy zasłużonego odpoczynku na emeryturze.

(oprac. KW)

 
Lekcje przyrodnicze na Górze św. Anny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dlaczego obrączkuje się ptaki? Dokąd ptaki wędrują? Jakie pokonują odległości? Na te i inne pytania odpowiedzi szukali uczniowie klas I – III, którzy wybrali się na lekcje przyrodnicze do Muzeum Czynu Powstańczego na Górze św. Anny. Uczestnicy wyprawy mieli okazję przyglądać się obrączkowaniu ptaków, rozpoznawali gatunki zimujące w Polsce, odróżniali samiczkę od samca, a także oglądali wystawę zatytułowaną „Ptaki i ssaki siedlisk wodnych Śląska”.

Wszyscy z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w warsztatach i wrócili zadowoleni i bogatsi o ciekawostki z życia ptaków.

(oprac. KW)

 
XV Konkurs Kolęd w Języku niemieckim "Es Weihnachtet" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W dniu 6.12.2019 odbył się XV Konkurs Kolęd w Języku niemieckim "Es Weihnachtet". W konkursie udział wzięły dwie solistki : Julia Koloch oraz Nikola Niepala, która wywalczyła III miejsce w kategorii kolęd klas V-VIII. Prace plastyczne przygotowali: Emil Gola - wieniec adwentowy, Łukasz Niepala - szopkę, Marta i Jakub Skowronkowie - lampion, Antoni Skowronek - stroik świąteczny, Daria Nocoń - kalendarz adwentowy, za który otrzymała I miejsce.

(oprac. AJ)

 
XV Minikonferencja Wolontariatu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

5 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 odbyła się XV Minikonferencja Wolontariatu. Odbyła się ona w ramach projektu "Strzeleckie nie hejtuje". Była okazją do spotkania wolontariuszy gminy Strzelce Opolskie. W tym roku w zagościł na niej Ksiądz Józef Krawiec, założyciel "Barki". Opowiedział uczestnikom o tym, że pomaganie daje wiele satysfakcji. Konferencję zaszczycili również wolontariusze akcji "Szlachetna paczka".

 

 
Pojedynek Trolli PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W czwartek 28.11.2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej numer 7 w Strzelcach Opolskich odbył się gminny konkurs Pogromcy Trolli. Brało w nim udział 5 szkół, które spisały się na medal. Nas reprezentowały 3 uczennice z klasy 7: Wiktoria Mendla, Paulina Wieczorek oraz Hanna Proksa. Pierwsza konkurencja polegała na ułożeniu puzzli na podstawie namalowanego obrazka przez uczniów szkoły nr 7. To było trudne zadanie. Następnie uczestnicy musieli rozszyfrować kod i ułożyć rozwiązanie krzyżówki. Nie zabrakło też sposobności do wykazania się zdolnościami plastycznymi. Każda grupa miała za zadanie namalować trolla, którego czymś karmimy oraz to przekreślić. Ostatnim wyzwaniem było przejście toru przeszkód z zawiązanymi oczami, gdy reszta grupy informowała o kierunku i przeszkodach na drodze. W tym zadaniu nasze dziewczyny okazał się najlepiej skomunikowaną drużyną. Ekipa z naszej szkoły zajęła pierwsze miejsce. Bardzo się cieszymy i gratulujemy!!!

(oprac. PW)

 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.