Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
Wczoraj34
Wszystkie66486

LogowanieKarnawałowa trasa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

Jak karnawał - to karnawał! Teatr Dzielnego Widza, w towarzystwie Suskich Skowronków, urządził prawdziwe ostatki i ruszył w długą trasę ze swoim zapustnym przedstawieniem. Artyści najpierw odwiedzili DPS w Strzelcach Opolskich, później DPS w Szymiszowie, a na koniec zagościli w Porębie. Wszędzie przyjęto ich jak zwykle bardzo ciepło. Zabawa była niezapomniana. Wszystkich tancerzy długo bolały nogi. Smile

 
Święto języka ojczystego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

Nasze uczennice uczestniczyły w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego organizowanym przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu w dniu 21 lutego.

W programie zaplanowano quizy oraz zabawy z językiem polskim, niemieckim, czeskim, gwarą śląską, a także dyskusję na temat kultury języka współczesnej młodzieży z pracownikami naukowymi opolskich uczelni.

 
SPORTOWO-CYFROWI W SUCHEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W dniach 30.01-01.02.2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej odbywały się ferie pod hasłem „Sportowo-cyfrowi”. Grupa uczniów w aktywny sposób uczestniczyła w rozmaitych zajęciach. Stałym elementem ferii było kodowanie na ekranie czyli zajęcia polegające na kształtowaniu odpowiedzialnych postaw społecznych, kreatywnego myślenia, współpracowania, oraz wyciągania wniosków - czyli ważnych umiejętności potrzebnych do życia w teraźniejszości. Wszystko to z wykorzystaniem nowych technologii oraz zajęcia sportowe.

W środę dodatkowo, przy sprzyjającej aurze dzieci brały udział w podchodach, gdzie rozwiązywały różne zagadki i miały możliwość spotkania się z mieszkańcami Suchej. Jednym z wielu zadań było przeprowadzenie wywiadu z myśliwym panem Janem Zubkiem. W czwartek to okazja do poznania ciekawej strony Internetowej SCRATCH, gdzie uczniowie mieli możliwość doskonalić umiejętność programowania, która jest tak ważna w dzisiejszym społeczeństwie. Kiedy ludzie uczą się kodować w Scratch, uczą się także sposobów rozwiązywania problemów, tworzenia projektów i przekazywania pomysłów. Piątek to zmagania z dziecięcym Master Szefem w wersji suskiej.

Zajęcia te nie odbyłyby bez wsparcia Gminnego Zarządu Obsługi Jednostek w Strzelcach Opolskich.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w prowadzonych warsztatach i z niecierpliwieniem czekają na kolejne aktywne ferie.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Otwarty sezon na bale karnawałowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

5 lutego Klub Twórczej Radości skorzystał z zaproszenia Suskich Skowronków oraz Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich  i wziął udział w pierwszym w tym roku balu karnawałowym.

 

 
11 lutego - Światowy Dzień Chorego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

W imieniu Klubu Twórczej Radości zachęcamy Szanowną Brać Szkolną do wsparcia akcji Fundacji "Dr Clown". Mamy ferie i dużo wolnego czasu, żeby przygotować piękne kartki. W poniedziałek, tuż po feriach, zbierzemy je i przekażemy Fundacji. Szukajcie naszego pudełka Cool

Pola i Lena

 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.