Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

 

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj66
Wczoraj48
Wszystkie84911

LogowanieZdalne Święto Patrona Szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Koronawirus nie przeszkadza nam na co dzień w nauce - nie zabrał nam również możliwości zorganizowania, zaplanowanego na początku roku, Święta Patrona Szkoły. Podobnie jak cała nasza szkolna rzeczywistość, przeniosło się ono do internetu. 22 maja zrobiliśmy nura w sieć i poświęciliśmy czas Mikołajowi Kopernikowi. Jak co roku odśpiewaliśmy hymn szkoły pt. "Księżyc i legenda". Tym razem towarzyszyło nam wykonanie Andrzeja i Elizy z roku 1972 -  odnalezione w sieci. Wirtualnie złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem naszego patrona. Został nimi wirtualnie zasypany, bo nasi uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem w przesyłaniu kolorowych zdjęć na tę okazję. Po części oficjalnej był film o Mikołaju Koperniku, najważniejsze fakty z jego życiorysu, ciekawostki i oczywiście konkursy i zabawy - również wirtualne. Okazało się, że pojedynki między uczniami były bardzo zacięte. Trzeba przyznać, że dobrze znają swego patrona. Święto skończyło się wspomnieniem wycieczki do Toruniu i wirtualnymi odwiedzinami w Centrum Nauki Kopernik. Ten punkt świętowania był bardzo atrakcyjny, bo okazało się, że w Koperniku jest moc atrakcji dla ciekawych świata dzieci.

Mamy nadzieję, że Mikołaj Kopernik jest zadowolony, że pamiętaliśmy o nim również w tych dziwnych czasach Wink

https://view.genial.ly/5ec65a4a6e4bae0d1af494ce/presentation-swieto-patrona-szkoly-2020

 

 
O pracy szkoły od 25 maja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY

 
Zdalna Szkoła PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

"Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego"

Zespół Placówek Oświatowych w Suchej uczestniczy w projekcie "Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego". W ramach projektu Gmina Strzelce Opolskie zakupiła 63 laptopy, które zostały przekazane szkołom podstawowym.

Program finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Zakupiony sprzęt, który w przyszłości służyć będzie szkole, w chwili obecnej pozwala na lepsze zabezpieczenie potrzeb uczniów w zakresie dostępu do nauki zdalnej. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem.

 
Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych – edukacja wczesnoszkolna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

WYTYCZNE

 
Uczniowski Szkolnik PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Redaktorzy szkolnej gazetki zachęcają do lektury:


Uczniowski Szkolnik

 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.