Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj3
Wczoraj55
Wszystkie56052

LogowanieŚwięto Pieczonego Ziemniaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji skorzystali uczniowie naszej szkoły.

Podczas wspólnych zmagań sportowych, wesołych zabaw, pląsów i śpiewów, poszerzyły wiedzę na temat historii tego wszechobecnego warzywa, a także zajadały się  pieczonymi w ognisku ziemniakami, które smakowały jak potrawy z najlepszej kuchni.
Pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje, gdyż apetyt dopisywał wszystkim uczniom.

Ten jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać.

(Opr. K. W.)

 
Nasze Święto PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

17 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Było on obchodzony jak zwykle bardzo uroczyście. Pani Dyrektor serdecznie przywitała wszystkich świętujących, a szczególnie ciepło odwiedzających nas Gości. Byli nimi emerytowani nauczyciele: Pani Krystyna Oliwiak (była Dyrektor PSP w Suchej, Pani Stanisłąwa Ryś oraz Pani Jadwiga Golec (była Dyrektor przedszkola w Suchej), Pani Regina Skowronek, Pani Małgorzata Piontek, Radny Powiatu Strzeleckiego - Pan Jan Zubek (emerytowany nauczyciel), Sołtys Suchej - Pan Bogusław Farion, Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Ewelina Walerczyk oraz przedstawicielki Rady Rodziców - Pani Małgorzata Kapica, Pani Katarzyna Goczoł.

O oprawę artystyczną dnia zadbali uczniowie klasy I, II, V, VI oraz Suskie Skowroneczki. Przygotowali oni bukiet rozśpiewanych życzeń oraz krótkie kabaretowe scenki, z których płynęły cenne mądrości życiowe. Samorząd Uczniowski osłodził dzień wszystkim Gościom i pracownikom szkoły pysznymi babeczkami.

 
Goście prosto z Olimpu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

Co roku uczniowie klasy V poznają bogactwo mitów greckich i organizują ucztę bogów. Ta frajda nie ominęła również tegorocznych piątoklasistów. Oto oni jako bogowie prosto z Olimpu.

 
Biliśmy rekord z WOŚP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

16 października cała Polską włączyła się w bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Akcja zainicjowana została przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w ramach programu "Ratujemy i uczymy ratować". Nasza społeczność szkolna postanowiła również wziąć w niej udział. Spotkaliśmy się w wyznaczonym czasie i wspólnie przećwiczyliśmy prowadzenie resuscytacji. to było owocne pół godziny.

 
Suskie Skowroneczki na Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Olszance PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

14 października Suskie Skowroneczki już po raz  trzeci wzięły udział w Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej "Tobie Polsko" w Olszance. Jak zwykle zachwyciły publiczność swym śpiewem na dwa głosy. Pieśnią "Myślimy dzisiaj o Polsce" wycisnęły parę łez z oczu publiczności.

 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.