Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

 

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj0
Wczoraj71
Wszystkie84916

LogowanieUnicef prosi o wsparcie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Klub Twórczej Radości zachęca do wzięcia udziału w akcji proponowanej przez Unicef.

 

Zwracamy się do Państwa z prośbą o zaangażowanie uczniów w badanie ankietowe, będące częścią międzynarodowych konsultacji z dziećmi i młodzieżą.

 

Unia Europejska pracuje nad dwoma ważnymi zagadnieniami dotyczącymi dzieci: Strategią na rzecz praw dziecka i Gwarancją dla dzieci. UNICEF wraz z innymi organizacjami, uczestniczy w tym procesie. Zależy nam, aby we wszystkich działaniach podejmowanych na rzecz najmłodszych obywateli Wspólnoty, głos samych zainteresowanych był brany pod uwagę.

 

Celem badania jest zebranie opinii młodych ludzi i ich doświadczeń dotyczących różnych sfer życia.

 

Raport z badania zostanie zaprezentowany pod koniec listopada Komisji Europejskiej. Wypracowane przy współpracy z dziećmi i młodzieżą dokumenty - Strategia na rzecz praw dziecka i Gwarancja dla dzieci, będą przedstawione na początku 2021 roku.

 

Udział w badaniu daje szansę polskim uczniom wypowiedzenia się na temat tego, jaka powinna być przyszłość Europy. Niezwykle ważne jest, aby głos młodzieży był w niej słyszany. Aby dotrzeć z tą informacją do dzieci i młodzieży zwracamy się z prośbą o wsparcie.


Badanie jest skierowane do dzieci i młodzieży w wieku od 11. do 17. roku życia. Ankieta jest dostępna online i będzie aktywna do końca października. Badanie jest całkowicie anonimowe, nie są zbierane żadne dane osobowe dzieci. Odpowiedzi zajmą około 20 minut. Ankieta została przygotowana w 10 wersjach językowych, w tym również w języku polskim.

 

Bezpośredni link do ankiety w języku polskim znajda:

http://bit.ly/EU-prawadziecka

 

Liczymy na wsparcie w zaktywizowaniu młodego pokolenia.

 
KOMUNIKAT PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Od 26 października 2020 do 8 listopada 2020

uczniowie klas IV – VIII przechodzą na zdalne nauczanie.

https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszamy-na-dwa-tygodnie-zajecia-stacjonarne

 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dzień Edukacji Narodowej

to czas na serdeczne podziękowania

dla emerytowanych oraz aktualnych

Nauczycieli i Pracowników

Zespołu Placówek Oświatowych w Suchej

za wieloletnie zaangażowanie i serce oddane uczniom.

Dzień ten jest również okazją do złożenia życzeń,

by nigdy nie brakło Im siły, zdrowia, zapału i motywacji

do dalszego inspirowania swoich podopiecznych.

 
KOMUNIKAT PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Od 30 września do 6 października wszystkie klasy pracują zdalnie w aplikacji Teams.

 
"Zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Zespół Placówek Oświatowych w Suchej uczestniczy w 2020 roku w projekcie "Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego". W ramach projektu Gmina Strzelce Opolskie zakupiła 91 laptopów, które zostały przekazane szkołom podstawowym.

Program finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego internetu” działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.

Zakupiony sprzęt, który w przyszłości służyć będzie szkole, pozwala na lepsze zabezpieczenie potrzeb uczniów w zakresie dostępu do nauki zdalnej, zwłaszcza uczniów z rodzin wielodzietnych i gorzej sytuowanych. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem.

 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.