Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj30
Wczoraj39
Wszystkie61786

LogowanieNocka w szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

W piątek, 29 marca, chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Nocce w szkole. To cykliczna impreza organizowana przez członków Samorządu Szkolnego. Każdy uczestnik przybył do szkoły wyposażony w śpiwór, materac, prowiant, przytulankę do spania oraz dużą dawkę humoru. Nie zabrakło także ulubionych gier planszowych. Po obfitej kolacji nikt nie miał ochoty  na sen. Uczniowie oglądali filmy, bawili się, organizowali wyścigi w śpiworach oraz śpiewali zabawne piosenki.

W sobotni poranek uczniowie – nieco jeszcze zaspani po nocnych atrakcjach, ale bardzo zadowoleni – powrócili do swoich domów.

Oprac. K.W.

 
SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE JĘZYKA NIEMIECKIEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych pod patronatem Opolskiego Kuratora Oświaty mamy kolejnych dwóch finalistów języka niemieckiego, a są to uczniowie klasy VIII Krzysztof Kucharczyk i Tymoteusz Majewski. Do konkursu przygotowywała chłopców pani Ania Majewska. GRATULUJEMY !!!

(oprac. A. M.)

 
Nasze "Ósemeczki" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

28 marca Klub Twórczej Radości uczestniczył w Gali Finałowej XX Opolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych“, która odbyła się w Sali Konferencyjnej im. Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego. Został tam zaproszony, ponieważ brał udział w konkursie. Tegoroczna Kapituła Konkursu postanowiła, podobnie jak w zeszłym roku docenić naszych uczniów. Jury nagrodziło wyróżnieniem specjalnym w kategorii "Ósemeczka" Polę Borkowską i Hannę Proksę oraz wyróżnieniem w tej samej kategorii Martynkę Wujec. Dziewczyny otrzymały Srebrną Odznakę "Ośmiu Wspaniałych".

Wszyscy członkowie grupy mieli niezapomnianą okazję przyjęcia gratulacji i zawarcia znajomości z Marszałkiem Województwa Opolskiego - Panem Andrzejem Bułą, Wicemarszałkiem Województwa Opolskiego - Panem Romanem Kolkiem i Opolskim Kuratorem Oświaty - Panem Michałem Siekiem. Konkurs objęty był patronatem Marszałka i Kuratora.

Brawo Klub Twórczej Radości Laughing

 
Pożegnaliśmy zimę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

Jak nakazuje tradycja - 21 marca przygotowaliśmy uroczyste pożegnanie zimy. Odbyło się ono z wielką pompą. Były transparenty witające wiosnę i żegnające zimę, przemarsz przez Suchą z Marzanną i głośne radosne śpiewy i okrzyki. Na zakończenie uroczystości odchodząca zima usłyszała podziękowania za biały puszysty śnieg, za możliwość jeżdżenia na sankach i nartach i w nagrodę otrzymała bilet na Hawaje. Jesteśmy ekologiczni i nie spaliliśmy lub nie utopiliśmy Marzanny. Mamy nadzieję, że gdy skończy się wiosna, lato i jesień, znów u nas zawita.

 
Kulinarne przygody uczniów klasy I i II PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

Uczniowie klasy I i II to wspaniali kucharze, którzy systematycznie przygotowują pyszne potrawy. Jesienią wykonywali sałatki owocowe, zdrowe kanapki i rogale świętomarcińskie, a zimą piekli i ozdabiali pierniczki. W tłusty czwartek na stole królowały puszyste oponki, a ostatnio frytki.

Własnoręcznie przygotowane potrawy nie tylko smakują. Ich wykonanie uczy zachowania zasad higieny w kuchni, bezpiecznego posługiwania się urządzeniami kuchennymi oraz zasad savoir–vivre przy stole. Zajęcia są również świetną okazją do rozwijania talentów kulinarnych, a także miłą i wspaniałą zabawą.

 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.