Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

 

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj25
Wczoraj191
Wszystkie190127

LogowanieZdalne nauczanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

 

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie!

Informuję, że Minister Edukacji Narodowej w rozporządzeniu w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 przedłużył nauczanie zdalne do 3 stycznia 2021 r.

W naszej szkole nadal obowiązują zasady nauki zdalnej

przekazane w dniu 7 listopada 2020 r.

Teresa Furman - dyrektor

 


 
KLUB TWÓRZCEJ RADOŚCI ZACHĘCA... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

 
Światowy Dzień Pluszowego Misia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Jak zwykle - to święto nie ominęło naszej szkoły

- znalazł się sposób na zabawę

 

POMYSŁ NA ZABAWĘ


SPRAWDŹ SIĘ

 
Idą święta... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

 
Razem z UNICEF świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

20 listopada dzieci, młodzież, a także dorośli jednoczą się w działaniu i podejmują inicjatywy, których celem jest okazanie solidarności z najmłodszymi na świecie, których prawa nie są respektowane. Społeczność ZPO w Suchej po raz kolejny włączyła się promowanie respektowania praw dziecka i  w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF - w tym roku ze szczególnym zwróceniem uwagi na sytuację dzieci w Jemenie na to, że każda symboliczna kwota wpłacona za pośrednictwem Unicef, może pomóc. Jemen to kraj, w którym od lat trwa największy kryzys humanitarny XXI wieku. Najbardziej bezbronnymi ofiarami są dzieci. Tracą zdrowie, życie i szansę na szczęśliwe dzieciństwo.

Rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, dokumentu który w 1989 roku przyjęła Organizacja Narodów Zjednoczonych, to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. To wspaniała okazja, aby przypomnieć wszystkim, czym są prawa dziecka i że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie. To także okazja, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na trudną sytuację dzieci w różnych zakątkach świata, gdzie prawa są drastycznie łamane, bądź nie są przestrzegane.

W suskiej społeczności szkolnej aktywnością wykazali się wszyscy - od przedszkolaków po uczniów klasy ósmej. Każde dziecko miało możliwość przeżycia refleksję na temat tego, jak trudno jest żyć rówieśnikom w różnych zakamarkach świata, docenić swoją sytuację, ale również nabrać pewności, że może oczekiwać od otoczenia respektowania swoich praw. Szczególnie poruszające okazało się poznanie życiorysu Malali - pakistańskiej Laureatki Pokojowej Nagrody Nobla. Jej doświadczenia pozwoliły zrozumieć, że nasze teamsowe realia szkolne można uważać za przywilej i spojrzeć na nie pozytywnie.

 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.