Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj21
Wczoraj52
Wszystkie71661

LogowanieWażna lekcja historii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

27 stycznia 2020 r. przypada 75. rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. To czas, w którym uświadamiamy sobie jak ważna jest nauka historii.

Uczniowie klasy VI i VII Zespołu Placówek Oświatowych w Suchej uczestniczyli w cyklu lekcji związanych z Holokaustem i latami okupacji w czasie II wojny światowej. Zajęcia poświęcone były Anne Frank – żydowskiej dziewczynie, której dziennik ilustruje czytelnikom realia życia w niewyobrażalnych dla współczesnej młodzieży czasach. Dzieci, podczas lekcji historii i języka polskiego, poznały losy młodej pisarki, a następnie wybrały się do Teatru Lalki i Aktora w Opolu na spektakl pt. „Dziennik Anne Frank”. Po przedstawieniu odwiedziły Muzeum Śląska Opolskiego, gdzie zwiedziły kamienicę czynszową. Tam z bliska mogły przyjrzeć się warunkom życiowym w latach trzydziestych XX w. Poznały również realia mieszkaniowe śląskich rodzin w kolejnych latach.

Podsumowaniem trudnego i ważnego tematu było wysłuchanie przemówienia Mariana Turskiego – więźnia Auschwitz, świadka historii.

 
Rekrutacja 2020/21 - przedszkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Pliki do pobrania:

Link do strony GZOJ w Strzelcach Opolskich (z drukami do pobrania)

 
Rekrutacja 2020/21 - szkoła PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

 

 

Link do strony GZOJ w Strzelcach Opolskich (z drukami do pobrania)

 

 
DLA CHĘTNYCH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

 
ZAPROSZENIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.