Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
Wczoraj34
Wszystkie66486

LogowanieOgłoszenie o naborze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

 
Wyróżniona Paulina PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

14 marca nasza szkolna reprezentacja w składzie: Marta Skowronek, Maciej Proksa, Monika Wieczorek, Hanna Proksa i Paulina Wieczorek wzięła udział w gminnych eliminacjach 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego - Mały OKR. Cała piątka zaprezentowała się znakomicie. Jury postanowiło wyróżnić Paulinę. Jesteśmy z Niej bardzo dumni i oczywiście serdecznie gratulujemy wszystkim naszym Reprezentantom. Kiss

 

 
Klub Twórczej Radości podsumowuje rok PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

Uczniowie - tworzący klub Twórczej Radości - uczestniczyli w XX Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków "8 Wspaniałych". Udział w zmaganiach był jednocześnie okazją do podsumowania działań z roku 2018. Nazbierało się ich bardzo dużo. Miło było powspominać przed bardzo szacownym Jury. W jego skład wchodzili:

 • Monika Jurek – dyrektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego w Opolu
 • Krzysztof Grzęda – zastępca dyrektora Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego
 • Elżbieta Kluba – inspektor Departamentu Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego w Opolu
 • Karolina Noga – starszy specjalista Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Opolu
 • Hanna Franczak – wicedyrektor Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu
 • Renata Laskowska – kierownik Pracowni Zarządzania i Wsparcia Psychologiczno – Pedagogicznego Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu
 • Iwona Oszmiago – nauczyciel konsultant Pracowni Zarządzania i Wsparcia Psychologiczno – Pedagogicznego w Opolu.
Przed uczniami uroczysta Gala w Urzędzie Marszałkowskim - 28 marca 2018 r.


 
SZKOŁA W SUCHEJ NAPRAWDĘ "PROJEKTOWA" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Suchej już od kilku lat bierze czynny udział w różnych projektach edukacyjnych. Powodzenie tego typu działań skłoniło nas do kontynuowania takich przedsięwzięć. W obecnym roku szkolnym realizujemy dwa projekty ekologiczne i jeden projekt profilaktyczny. Pierwszy projekt ekologiczny "Poznajemy odnawialne źródła energii" realizuje zadania z zakresu ochrony środowiska na wszystkich etapach kształcenia, w ramach zajęć lekcyjnych, pozalekcyjnych, kołach zainteresowań i wycieczkach. Ma na celu podniesienie poziomu wiedzy dotyczącej powyższego tematu zarówno wśród uczniów naszej szkoły jak i środowiska lokalnego. Jednym z priorytetów projektu jest kształtowanie umiejętności twórczego i samodzielnego myślenia, ale jednocześnie umiejętności pracy w zespole. Podkreślić należy, iż projekt "Odnawialne źródła energii" jest interdyscyplinarny, łączy on we wspólnym działaniu uczniów uzdolnionych humanistycznie i tych, dla których nauki ścisłe nie mają tajemnic. Dofinansowanie w kwocie 2 500,00 zł otrzymaliśmy z Gminy Strzelce Opolskie – referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Drugi projekt ekologiczny pt. "Czy recykling jest opłacalny?" został zatwierdzony przez Gminę Strzelce Opolskie w kwocie 1 400,00 zł. Celem projektu jest kształtowanie świadomości na temat odpadów: od zagrożeń dla środowiska, poprzez ich segregacje i recykling.

Kolejny realizowany w naszej szkole projekt, to projekt profilaktyczny "Wygrywamy". Projekt informuje całą społeczność szkolną oraz rodzinę o zagrożeniach współczesnego świata. Zwraca uwagę uczniów na konsekwencje uzależnień, poprzez realizację różnego rodzaju działań edukacyjnych. Pokazuje, co jest zdrowe, pożyteczne, co daje naturalną radość, przyjemność, poczucie zadowolenia z życia. Dofinansowanie otrzymaliśmy z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzelcach Opolskich w kwocie 2 300,00 zł.

Realizacja projektów stanowi ciekawy i urozmaicony sposób przekazania wiedzy uczniom, trochę inaczej niż w tradycyjny sposób i tylko na lekcjach. Koordynatorkami projektów są Pani Klaudia Nocoń i Pani Joanna Ostrowska.

 

 
Komunikat PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+

Praktyczne warsztaty z pisania wniosków i tworzenia projektów do Akcji 2 w sektorze Edukacja Szkolna oraz do Akcji 1 w sektorze Młodzież.

Program Erasmus+ oferuje wsparcie finansowe m.in. szkół oraz instytucji i organizacji działających na rzecz młodzieży.

Już 21 marca br. mija najbliższy termin na składanie wniosków na dofinansowanie z programu Partnerstwa strategiczne w sektorze Edukacja szkolna, a do 30 kwietnia br. można składać wnioski na Wymiany młodzieżowe w sektorze Młodzież.

Jeżeli chcą Państwo pozyskać fundusze na:

[EDUKACJA SZKOLNA]
 • krótkie międzynarodowe spotkania partnerów (2–5 dni),
 • wyjazdy uczniów (nie ma dolnej granicy wieku) + wyjazdy kadry towarzyszącej (od 5 dni do 2 miesięcy),
 • wyjazdy uczniów do partnerskiej szkoły w celu uczenia się w niej przez 2–12 miesięcy (w chwili wyjazdu muszą mieć 14 lat),
 • wyjazdy nauczycieli w celu nauczania lub szkolenia w partnerskiej placówce (2–12 miesięcy).
Lub

[MŁODZIEŻ]
 • Zielone i białe szkoły, wycieczki szkolne oraz obozy lub inne formy spotkań młodzieży na terenie Polski przy udziale uczniów zaproszonych z zagranicy (finansowanie pobytu zarówno własnych uczniów jak i gości)
zapraszamy do skorzystania ze szkolenia:

Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+

Praktyczne warsztaty z pisania wniosków i tworzenia projektów do Akcji 2 w sektorze Edukacja Szkolna oraz do Akcji 1 w sektorze Młodzież
NAJBLIŻSZE TERMINY WARSZTATÓW:

8 marca 2019, Kraków
11 marca 2019, Warszawa
1 kwietnia 2019, Poznań (Młodzież KA1)
8 kwietnia 2019, Kraków (Młodzież KA1)

Na szkoleniu dowiedzą się Państwo:
 • jakich formalności należy dopełnić, żeby złożyć wniosek w najbliższym terminie dla akcji: Wymiany młodzieżowe oraz Partnerstwa strategiczne,
 • jak napisać wniosek, aby mieć gwarancję pozyskania środków – ekspert napisze z Państwem przykładowy wniosek z wykorzystaniem formularza ERASMUS+ oraz wyjaśni wszystkie kruczki/zawiłości formalne,
 • jak krok po kroku stworzyć projekt wykorzystania grantu z akcji: Mobilność młodzieży Partnerstwa,
 • w jaki sposób pozyskać partnera projektu oraz jakie kryteria musi on spełniać,
 • jak sfinansować koszty zarządzania projektem (np. osób dedykowanych do pisania wniosków, rozliczania i raportowania realizacji projektu) z przyznanych środków,
 • jak wygospodarować z budżetu projektu ERASMUS+ dodatkowe fundusze na cele własne placówki np. związane z doposażeniem.
Szczegółowe informacje dotyczące szkolenia znajdują się na stronie: www.szkolenia-erasmus.org.

Organizator szkolenia: Grupa Wydawnicza Semantika.
 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.