Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj19
Wczoraj52
Wszystkie71659

LogowanieWarsztaty z Semper Avanti PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

30 października to dzień, który zapamiętamy na długo. Odbyły się wtedy w naszej szkole warsztaty przeprowadzone przez przedstawicieli Stowarzyszenia Semper Avanti. Były one częścią projektu "Strzeleckie nie hejtuje". Młodsi uczniowie nauczyli się jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia i udzielać pierwszej pomocy. Starsi oraz rodzice i nauczyciele zagłębili się w tematykę cyberprzemocy. Dowiedzieli się jak właściwie korzystać z sieci i jak reagować na hejt.

 
Mini sumo i nasze sukcesy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

26 października 2019 roku w Strzelcach Opolskich odbyły się zawody mini sumo. Nasza szkoła chętnie  wzięła w nich udział. Nie odbyły się one bez medali naszych uczniów. Zdobyliśmy około 11 medali oraz puchar za największą liczbę uczestników. Zawody rozpoczęły się godzinną rozgrzewką, podczas której wszyscy chętnie ćwiczyli. Robiliśmy przewroty w przód, tył i wiele innych trudnych akrobacji. Wszyscy nam kibicowali, co podtrzymywało nas na duchu, by wygrać. Była bardzo duża konkurencja, ale nie dla naszej szkoły. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni i szykujemy się już przyszły rok.

Pani Krawczyk była z nas bardzo dumna.

(oprac. P.W.)

 
Jesteśmy pierwsi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zajęła I miejsce w Lidze "B" w Gminnych Igrzyskach Dzieci w roku szkolnym 2018/2019. serdeczne gratulacje dla wszystkich sportowców!

 
Pociągiem na "Królewnę Fasolkę" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

28 października uczniowie klasy pierwszej ZPO w Suchej wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do  Powiatowego Centrum Kultury  w  Strzelcach Opolskich na spektakl
pt. „KRÓLEWNA FASOLKA”. Jego tematem przewodnim było ukazanie walorów zdrowotnych warzyw i owoców, zachęcenie do ich spożywania. Spektakl wystawiony został przez aktorów z Teatru TRIP. Pierwszaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Fajne! Super! Ładne! – tak dzieci komentowały obejrzane przedstawienie. Aktorzy, scena, muzyka oraz kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. Widzowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

Celem wycieczki było rozbudzanie wrażliwości na sztukę teatralną i bezpośredni kontakt
z aktorem podczas oglądania przedstawienia. Dzieci  nauczyły  się  również kulturalnego zachowania podczas przedstawienia i kilku słów w języku angielskim. Dodatkową atrakcją był dojazd i powrót do Strzelec Opolskich. Odbył się on bowiem pociągiem.

Uczniowie i nauczycielki składają podziękowanie Panu Michałowi Leksowi za pomoc
w zorganizowaniu wyjazdu.

 
Pamiętamy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

 

25 października 2019 w ramach projektu "Szkoła pamięta" została zorganizowana w Zespole Placówek Oświatowych w  Suchej wystawa zdjęć osób, które zasłużyły się dla szkoły oraz miejscowości Sucha i Rozmierz. Wystawę przygotowała p. Aneta Junyszek przy współpracy z panią Ewą Nocoń.
W ramach tego projektu klasa V odwiedziła i posprzątała  opuszczone mogiły oraz grób Nieznanego Żołnierza na cmentarzu w Suchej.
(oprac. A.J.)

 

 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.