Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj30
Wczoraj39
Wszystkie61786

LogowanieŚwięto Pluszowego Misia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

26 listopada 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Tego dnia uczniowie klas przyszli na lekcje w towarzystwie swego pluszowego ulubieńca. Z okazji tego święta dzieci uczęszczające do świetlicy miały okazję przygotować pracę plastyczną związaną z misiem. Dodatkowo pani bibliotekarka Edyta Skrzypczyk przygotowała gazetkę o misiach.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Konkurs "Ze Śląskiem na Ty" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Już po raz XXV osoby w różnych kategoriach wiekowych mogły wziąć udział w konkursie "Ze Śląskiem na Ty" organizowanym przez Łubniański Ośrodek Kultury. Wśród 101 nadesłanych prac znalazły się również teksty Moniki Wieczorek i Darii Nocoń uczennic klasy 4 z naszej szkoły, opiekun Edyta Skrzypczyk. Opowiadanie Darii pt.: "Ostatnio kowal w Suchej" otrzymał wyróżnienie. 24 listopada 2018r. w Łubnianach odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród. Serdecznie gratulujemy!!!

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Mikołaj na 112 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

6 grudnia w PSP w Suchej obchodzono mikołajki pod hasłem: „Ratujemy i uczymy ratować. Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami: aniołkami, krasnalami i reniferami odwiedzał uczniów poszczególnych klas, nie tylko rozdając prezenty, ale również udzielając rad, jak stosować zasady pierwszej pomocy. Grupa mikołajowa przekazywała wiedzę dotyczącą podtrzymywania czynności życiowych poszkodowanym. Przeprowadzone zostały symulacje udzielenia pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej. Uczniowie wcielali się w rolę ratowników medycznych. Ich zadaniem było zadzwonienie pod numer 112 z prośbą o pomoc oraz udzielenie jej poszkodowanemu.

Koordynatorowi tej imprezy - pani Renacie Krawczyk - udało się połączyć przyjemny dla uczniów dzień rozdawania podarków z bardzo pouczającą lekcją. Szczególne podziękowania należą się Radzie Rodziców za przygotowanie paczek świątecznych.

(Opr. R. K.)

 
ZAPROSZENIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

 
Rozśpiewana Rocznica PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

13 listopada społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Suchej zaprosiła pozostałe szkoły gminy do świętowania Stulecia Niepodległości Polski poprzez udział w I Gminnym Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Kraina, która w sercu się zaczyna” Odbył się on pod Honorowym Patronatem Burmistrza Strzelec Opolskich. Dlatego organizatorzy mieli zaszczyt gościć Pana Burmistrza Józefa Kampę, który otworzył i zamknął uroczystość.

Jury w składzie: Pani Aleksandra Garbal, Pani Małgorzata Pencko i Pani Aleksandra Witezy po wysłuchaniu dziewiętnastu utworów wyłoniło laureatów. Tytuł Najlepszego Solisty uzyskała Zosia Buszman z PSP w Szymiszowie. Miano Najlepszego Zespołu Kameralnego zdobyło trio z Zespołu Placówek Oświatowych w Kadłubie w składzie: Katarzyna Misz, Maja Nieświec, Dominika Szłapa. Najlepszym Chórem okazał się ten, który przybył z Zespołu Placówek Oświatowych w Kalinowicach. Zaszczytne miano Zdobywcy Tytułu „Pieśni nad Pieśniami” zyskała Patrycja Markieton z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Grodziska.

Uroczystość miała charakter bardzo uroczysty, więc przybrała barwy biało-czerwone.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym za okazane wsparcie.

 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.