Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj40
Wczoraj46
Wszystkie59590

LogowanieKonkurs Mój różaniec PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dnia 25.10.2018 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie konkursu pt. „Mój różaniec”. Najciekawsze różańce zostały nagrodzone. Wykonali je następujący uczniowie:

I miejsce Martyna Wujec kl. IV

II miejsce Milena Siekierka kl. IV

III miejsce Kacper Skowronek kl. V

Przyznano również dwa wyróżnienia dla:

Daria Nocoń kl. IV

Hanna Proksa kl. VI

Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątki. W kościele p.w. św. Bartłomieja w Suchej można te różańce podziwiać w dniach od 28.10.2018 roku do 02.11.2018 roku. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie. Pomysłodawcami konkursu były Ewa Nocoń i Joanna Ostrowska.

 

 
Szkolne obchody Dnia Głośnego Czytania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Do niedawna można ich było spotkać w lesie, teraz wkraczają do naszej szkoły i naszych domów. Gang Słodziaków, czyli lis Lucek, jeż Jerzyk, sowa Zosia, bóbr Borys, ryś Rysio i zajęczyca Zuzia 23 października 2018r okazji minionego (29.09.18r.) „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania” zawitali do biblioteki w Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej. Inspiracją organizacji spotkania i pozostałych działań stał się konkurs edukacyjny dla klas I-III „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” organizowany przez sieć sklepów Biedronka.

Na obchody zostali przyjaciele szkoły, którzy w niezwykły sposób chcieli wraz z dziećmi poznać przygody zwierzątek z książki Renaty Piątkowskiej „Gang Słodziaków”. Wśród zaproszonych gości byli: p. Regina, p. Małgorzata – bibliotekarki z Suchej, p. Ewa - instruktor świetlicy wiejskiej, p. Danuta – pielęgniarka, p. Jan – myśliwy z Suchej i radny powiatu strzeleckiego, p. Teresa – dyrektor szkoły, rodzice i oczywiście dzieci, które tak chętnie przystąpiły do dzisiejszego spotkania.

Stroje, rekwizyty, poczucie humoru gości oraz unikalna scenografia przeniosły uczestników w magiczną podróż do świata Słodziaków. Dzieci słuchały, czytały, opowiadały, rozwiązywały zagadki i łamigłówki. Oprócz zaproszonych gości, którzy czytali opowiadania, w akcję włączyły się mamy i tatusiowie naszych uczniów. Dzieci w domu razem z rodzicami czytają codziennie po 10 minut, zbierają naklejki do mini albumu, co sprawia im niesamowitą przyjemność. Ponadto dzieci wykonały prace plastyczne z bohaterami opowiadań. Prace zostaną wysłane do fundatora konkursu. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na kolorowy, owocowy poczęstunek.

Za przygotowanie całej fotorelacji pragniemy gorąco podziękować pani Patrycji Murlowskiej z Szymiszowa.

 

 

 

 

 
Dzień Zrównoważonego Rozwoju PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

26 października włączyliśmy się w akcję zainicjowaną przez Młodzieżową Radę Gminy, która tę datę ogłosiła Dniem Zrównoważonego Rozwoju. Nasz przedstawiciel MRG - Tymek Majewski wyjaśnił braci szkolnej, dlaczego dbanie o zrównoważony rozwój jest tak istotne dla nas wszystkich.

 
I miejsce w Terenowym Turnieju Ekologicznym "Annogórski Ekolog" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

Nasza wspaniała reprezentacja - czyli Viktoria Mendla, Zosia Ostrowska i Hania Proksa - zajęły I miejsce w XIII Terenowym Turnieju Ekologicznym "Annogórski Ekolog". Dziewczyny popisały się zarówno wiedzą jak i umiejętnościami z dziedziny ekologii. Gratulujemy!

 

 
Zaproszenie do teatru PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula   

 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.