Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj4
Wczoraj47
Wszystkie67627

LogowanieW karnawale same bale .... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Zabawa jest ważną częścią naszego życia, o tym pamiętają uczniowie naszej szkoły. W ostatnim tygodniu przed feriami odbył się Bal Karnawałowy dla dzieci klas młodszych. Każdy założył ciekawą kreację. Największą popularnością cieszył się taniec: kaczuszki i makarena.

Dzień przed feriami Samorząd Szkolony przygotował Koncert Walentynkowy, w czasie którego został ogłoszony wynik plebiscytu na najsympatyczniejszego chłopaka i dziewczynę naszej szkoły. W trakcie koncertu, w którym brały udział wszystkie klasy - zostały wręczane kartki walentynkowe.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
JUBILEUSZOWO W NASZEJ SZKOLE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Teresa Furman   

W prawdziwie rodzinnej, ciepłej i przyjaznej atmosferze odbył się X Jubileuszowy Turniej Mini Koszykówki Dziewcząt Szkół Wiejskich pod Patronatem Gabrieli Mrohs - Czerkawskiej, organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Suchej. Istotą turnieju jest wzbudzenie przekonania, że wielkość szkoły i środowisko nie stanowią przeszkody w niczym , i że w małej szkole, do której uczęszcza 77 uczniów da się zorganizować zawody sportowe na dobrym poziomie, a w dodatku w ich współorganizację da się zaangażować wielu rodziców, głównie mam, nauczycieli oraz pracowników szkoły. To oni wszyscy zapewniają zwarte i gotowe ręce do pracy i troszczą się o wszystko, co potrzebne nie tylko dla ciała, ale i dla ducha - dobrą, ciepłą i rodzinną atmosferę, bo to właśnie te cechy szkoły są zawsze podkreślane przez wszystkich zaproszonych gości

ZWYCIĘSKA DRUŻYNA Z SUCHEJ wraz z Gabrielą Mrohs - Czerkawską, Renatą Krawczyk, Teresą Furman i Janem Zubkiem

Skład drużyny: Karolina Klubikowska, Agnieszka Piechaczek, Justyna Suchan, Aleksandra Radziej, Jessica Polaczek, Magdalena Król,Weronika Nocon, Ewa Niedziela, Martyna Bekiersz, Weronika Nocoń, Teresa Steindor, Paulina Piosek, Joanna Polok, Natalia Jarmolska, Marta Kampa.

 

 

Więcej…
 
KOLĘDOWANIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W niedzielę 23. 01 2011 w kościele w Suchej odbyło się kolędowanie w języku polskim i niemieckim. Kolędy śpiewane były przez „Suskie Skowroneczki” , czyli dziewczęta klas I-IV i chłopców z klasy III. Rodzice uczniów oraz mieszkańcy swoją obecnością wspierali małych wykonawców i nagradzali ich występy gromkimi brawami.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

Do występu przygotowały ich: K. Wujec, J. Ostrowska i A. Matheja

 

 
DZIEŃ SENIORA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Teresa Furman   

Tradycyjnie już od kilku lat w Suchej odbywa się uroczysty Dzień Seniora. Organizatorami są: szkoła, sołectwo, ksiądz proboszcz oraz mniejszość niemiecka.
Do współpracy włączyła się także świetlica wiejska. Tegoroczna uroczystość odbyła się 27 stycznia w Domu Strażaka. Myślą przewodnią był cytat „Muszę się nauczyć od słonecznika, pomimo burz i deszczów zwracać się zawsze w stronę słońca”.   
Imprezę uświetniły występy uczniów ze szkoły w Suchej oraz występy artystyczne zespołu Rozmierzanki. Obecne były władze powiatowe, gminne i oświatowe. Największym atutem wieczoru był uśmiech i dobry humor. Organizatorzy zapraszają na uroczystość znowu za rok.

SUSKIE SKOWRONECZKI

 
Wojewódzki Konkurs Techniczny - etap gminny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W dniu 12.01.2011 w Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej odbył się etap gminny Wojewódzkiego Konkurs Technicznego dla szkół podstawowych. W konkursie wzięły udział trzy szkoły podstawowe: NSP z Grodziska, PSP NR 7 w Strzelcach Opolskich, PSP w Suchej.

W eliminacjach gminnych szkół podstawowych 4 uczniów uzyskało ponad 85% niezbędnych do zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego: Zbigniew Gajda i Weronika Janson z PSP nr 7 w Strzelcach Op. oraz Joanna Polok i Rafał Frank z PSP w Suchej. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i nagrodę.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu, serdecznie zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.

Organizatorzy

 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.