Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj21
Wczoraj52
Wszystkie71661

LogowanieZielone lekcje w zimie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

By tradycji stał się zadość, wzorem roku ubiegłego, uczniowie szkoły podstawowej w Suchej wykorzystali pierwsze dni wiosny, by w ramach akcji Ogólnopolskiego Programu Ożywić Pola, poznać sekrety naszej ojczystej przyrody. Ta wspaniała lekcja przyrody odbyła się w Izbie Edukacji Leśnej. Wiosenni wędrownicy zostali wspaniale przyjęci w Nadleśnictwie w Strzelcach Op. przez nadleśniczego Pana Ryszarda Milera oraz inżyniera nadzoru Pana Wiesława Kucharskiego. Obaj panowie z wielką fachowością i życzliwością przekazali bardzo ciekawe wiadomości dotyczące lasu i żyjących w nim zwierząt. Pan Nadleśniczy w sposób jasny i przystępny przedstawił gospodarkę leśną m. in. dlaczego wycina się drzewa, dlaczego się je sadzi, i co ludzie mogą zrobić, by ten las cieszył ich jak najdłużej. Uczniowie obejrzeli również interesujące film z tej dziedziny. Pan Kucharski zaskoczył uczniów i opiekunów, przynosząc róg myśliwski, na którym zagrał i zaprezentował sygnały myśliwskie min. wabiące jelenie. Na kanwie tego snuł wspaniałą opowieść o myślistwie. Wszyscy byli pod wrażeniem. Uczniowie mieli również okazję obejrzeć różne eksponaty znajdujące się w Izbie, a na koniec posilić się smakołykami.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

Dyrektor szkoły, opiekunowie i uczniowie składają serdeczne podziękowanie za miłe i serdeczne przyjęcie i za interesującą zieloną lekcję w zimie. Uwieńczeniem wyjazdu uczniów był spacer po strzeleckim parku. Uczniowie mieli okazję zaobserwować prowadzone tam prace, które upiększają strzelecką oazę, by mieszkańcy mogli wspaniale odpoczywać.

Tradycyjny już marcowy wyjazd był zorganizowany we współpracy z Kołem Łowieckim nr 1 „Jeleń” w Strzelcach Op. Dyrektor szkoły i wiosenni wędrownicy dziękują Panu Janowi Zubkowi za pomoc w przygotowaniu wycieczki.

 

 
Dla wspólnego dobra po raz kolejny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Zakończył się kolejny, trzeci już etap remontu w Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej. Prace rozpoczęły się wraz z początkiem ferii zimowych. Tym razem upiększane było piętro szkoły, a w dalszym etapie będzie parter. Pomalowane zostały klasopracownie, korytarz i sanitariaty. Wykonanie wszystkich prac możliwe bylo dzięki zaangażowaniu i przychylności sołtysa Suchej, dyrektora szkoły oraz dyrekcji ZK nr 1 w Strzelcach Opolskich. Skazani wykonywali powierzone prace z największą starannością i dokładnością, w ramach programu readaptacji społecznej.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

Współpraca sołectwa, zakładu karnego i szkoły po raz kolejny odzwierciedliła słowa Franciszka Karpińskiego „Gdzie praca, pilność na straży, tam się bieda wejść nie waży. Gdzie się z chęcią zejdzie praca, tam się hojnie trud opłaca”. W ostatnim czasie ta współpraca została rozszerzona również na parafię w Suchej. W ramach prac odnowiono ogrodzenie, a obecnie malowane jest wnętrze kościoła. Jesienią we wsi trwały prace przy placu zabaw.

Dyrektor i społeczność szkoły w Suchej dziękuje sołtysowi Bogusławowi Farionowi oraz całej Dyrekcji Zakładu Karnego nr 1 za zrozumienie, przychylność i życzliwość.

 

 
Zakończenie projektu „Aktywna Generacja” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W listopadzie 2012r. dobiegł końca gminny projekt „AKTYWNA GENERACJA”, którego podmiotem wnioskującym było Strzeleckie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Edukacji Lokalnej i szkoła w Suchej. Projekt z zakresu działań na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka: działania związane z integracją międzypokoleniową i wzmacnianiem więzi w rodzinie - promocja zdrowego aktywnego stylu życia, realizowany był w okresie od 07.05.2012 do 09.11.2012, a wspierany w formie realizacji zadania publicznego przez Gminę Strzelce Opolskie. Kwota pozyskana na działania to 20 tys. zł. Adresatami zadania były dzieci i młodzież oraz ich rodzice, dziadkowie, pradziadkowie i krewni – czyli społeczność lokalna, którą stanowią w dużej części rodziny wielopokoleniowe, zamieszkujące wspólnie lub w bliskim sąsiedztwie na terenie gminy Strzelce Opolskie. Koordynatorem projektu była Joanna Ostrowska

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 

Więcej…
 
Debiut aktorski klasy drugiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Tegoroczny okres świąt Bożego Narodzenia był dla uczniów klasy drugiej z PSP w Suchej bardzo pracowity. Już w adwencie rozpoczęli przygotowania do szkolnego występu wigilijnego. Uczyli się piosenek, pastorałek, przygotowywali stroje oraz scenografię. Tuż przed świętami odbył się pierwszy występ dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Został on nagrodzony oklaskami i słowami uznania dla małych aktorów. Na początku stycznia uczniowie wystąpili dla swoich rodziców i dziadków oraz dla mieszkańców w kościele w Suchej. Następnie wspólnie z zespołem Suskie Skowronki udali się do Domu Opieki w Porębie, gdzie oprócz występu, bawili się i tańczyli z podopiecznymi. Zwieńczeniem trudu włożonego w ich małe tournée był udział w XVIII Rejonowym Przeglądzie Teatrów Jasełkowych w Ozimku, gdzie zdobyli II miejsce w kategorii Spektakle Niekonwencjonalne. Również grający główną rolę – Tymoteusz Majewski – zdobył specjalną nagrodę aktorską. Radość z docenienia wysiłku włożonego w przygotowanie przedstawienia była ogromna i zaostrzyła apetyt na kolejne występy w przyszłym roku. Uczniowie wraz ze swoją panią – Katarzyną Wujec, dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Artyści z Suchej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Twórczość plastyczna to jedno z wielu zainteresowań uczniów szkoły w Suchej, którzy swoje talenty rozwijają poprzez udział w kole plastycznym, a także w niedawno zakończonych warsztatach „Odkryj w sobie artystę” w ramach projektu „Aktywna Generacja”. Projekt był realizowany jako zadanie publiczne „Postaw na Rodzinę” wspólnie ze Strzeleckim Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Edukacji Lokalnej. Aktywny udział i zaangażowanie uczniów, nauczycieli i rodziców zaowocowało wieloma sukcesami w konkursach plastycznych: „Zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach wiejskich w oczach dziecka” – I miejsce na szczeblu wojewódzkim – Marcel Niepala kl. V.

 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.