Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj18
Wczoraj52
Wszystkie71658

Logowanie



Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

2. kwietnia 2012r. w PSP Sucha odbyła się gminna eliminacja Turnieju BwRD. Do rywalizacji stanęło 6 drużyn w kategorii szkół podstawowych oraz 4 gimnazja. Trzyosobowe zespoły rywalizowały w teście wiedzy, umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz na rowerowym torze przeszkód. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą teoretyczną z zakresu Kodeksu Drogowego a na torze przeszkód też radzili sobie całkiem dobrze.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

Po zaciętej rywalizacji, najlepszą drużyną wśród szkół podstawowych okazali się gospodarze – PSP Sucha w składzie: Weronika Nocoń, Joanna Polok i Marta Kampa. Tuż za Suchą znalazły się drużyny PSP nr 2 ze Strzelec Opolskich i ZPO Kalinowice.

Wśród gimnazjów rywalizacja nie była już tak zacięta. Ostatecznie drużyna PG Szymiszów – Monika Farion, Daniel Chudala, Adrian Nieświec – pewnie wygrała wyprzedzając drużyny ze Strzelec Opolskich: PG z Oddziałami Dwujęzycznymi i PG nr 1.

Nagrody dla najlepszych zespołów i zawodników wręczali Pan dyrektor GZOiW – Marek Życzyński wraz z Panią dyrektor PSP Sucha – Teresą Furman. Wielkie podziękowania za organizację eliminacji należą się całej społeczności PSP Sucha, a szczególnie Pani Beacie Frank oraz KP Policji w Strzelcach Opolskich.

 
Sucha w Finale Wojewódzkim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W minioną sobotę 31 marca w Suchej odbył się Półfinał Wojewódzki w Mini koszykówce Dziewcząt Szkół Wiejskich. W zawodach wzięły udział następujące zespoły: Trzeboszowice, Strojec i Sucha. Rozgrywki stały na wysokim wyrównanym poziomie.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – PSP Sucha

II miejsce – PSP Trzeboszowice

III miejsce – PSP Strojec

Drużyny z Suchej i Trzeboszowic uzyskały awans do finału wojewódzkiego. Drużyna z Suchej grała w składzie: Steindor Teresa, Nocoń Weronika, Zimon Agata, Hasterok Teresa, Kampa Marta, Piosek Paulina, Steindor Lillia, Bekiersz Monika, Polok Joanna, Przemus Nicole, Niepala Natalia. Opiekun Grzegorz Orzeł.

 

 
Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Technicznego z Suchej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Uzyskanie tytułu laureata jest najwyższym osiągnięciem konkursów przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim. Takim tytułem w Wojewódzkim Konkursie Technicznym może poszczycić się uczennica szkoły w Suchej Joanna Polok, która uzyskała 85% poprawnych odpowiedzi, tuż za nią uplasowała się Weronika Nocoń - 82% oraz Rafał Frank - 72%, oboje również z PSP w Suchej. Weronika i Rafał uzyskali tytuły finalistów Konkursu Technicznego. Opiekunem uczniów jest Beata Frank. Warto wspomnieć, że Joanna i Rafał to również zeszłoroczni finaliści tej olimpiady.

Etap wojewódzki był poprzedzony etapem gminnym, którego organizatorem po raz kolejny była szkoła w Suchej. Laureatce, finalistom oraz opiekunowi życzymy dalszych sukcesów.

 
„Rok Kaczki” w Publicznej Szkole Podstawowej Suchej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Pierwszy dzień wiosny uczniowie suskiej szkoły przeżyli nieco inaczej niż dotychczas, bo na łonie natury. Wybrali się gościnnie do Leśnictwa Gąsiorowice, gdzie gościł nas Jan Piper – leśniczy i prezes Koła Łowieckiego nr 1 Jeleń w Strzelcach Op. W gąsiorowickich lasach oraz na stawach, z których słynie wieś Gąsiorowice dzieci szukały śladów wiosny, a przy okazji mogły obserwować bogactwo tamtejszej przyrody. Liczne zarośla wokół stawów są doskonałym miejscem lęgowym dla kaczek krzyżówek. Właśnie pod hasłem „Rok Kaczki” przebiega w tym roku realizacja Ogólnopolskiego Programu „Ożywić pola”, w którym szkoła w Suchej bierze aktywny udział już od trzech lat. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały budzącą się do życia przyrodę i słuchały opowieści leśniczego oraz myśliwego Jana Zubka.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

Wiosenna wyprawa zakończyła się ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i zabawami zorganizowanymi przez nauczycieli, którzy zwracali dzieciom szczególną uwagę na zachowanie porządku i czystości w lesie.

 
Suska szkoła chroni ptaki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W roku szkolnym 2011/2012 Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej przystąpiła do Programu aktywnej edukacji ekologicznej - „Nasza szkoła chroni ptaki”. Program ten jest częścią ogólnopolskiego projektu poprawy warunków bytowania ptaków w lokalnych środowiskach przyrodniczych. Realizowany jest przy udziale środków Ministerstwa Edukacji Narodowej. Głównym zamierzeniem projektu jest kształtowanie proekologicznych postaw wśród dzieci i młodzieży szkolnej, wyrabiania w nich wrażliwości i otwartości na potrzeby środowiska naturalnego i prospołecznej postawy w ramach współpracy z organizacjami, m.in. Ligą Ochrony Przyrody, Fundacją Ochrony Głuszca, środowiskiem myśliwych i leśników.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

W ramach zajęć pozalekcyjnych uczniowie wykonali kilkanaście karmników, które zawiesili w sadzie szkolnym. Systematycznie dokarmiają i obserwują ptaki, które odwiedzają ptasią stołówkę. Dzieci poznały również wybrane gatunki ptaków, ich środowiska i zagrożenia wynikające z działalności ludzkiej. W ramach programu szkoła zaprosiła do współpracy członków Koła Łowieckiego nr 1 JELEŃ w Strzelcach Op.

 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.