Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj18
Wczoraj52
Wszystkie71658

LogowanieFestyn rodzinny w Suchej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Ostatni weekend maja upłynął w Suchej w atmosferze wspaniałej zabawy. Wszyscy jej mieszkańcy oraz sąsiedzi z okolicznych miejscowości spotkali się pod wielkim namiotem na suskim boisku. Okazją były dwa jubileusze: piąty Festyn Rodzinny zorganizowany wspólnymi siłami Sołectwa Sucha i Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Suchej oraz piętnastolecie zespołu Suskie Skowronki.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji. Zostały one przygotowane w ramach realizacji projektu „Aktywna Generacja”. Zaprezentowano poplenerową wystawę prac plastycznych namalowanych przez dzieci i dorosłych. Zorganizowano plener malarski, w którym mógł uczestniczyć każdy uczestnik zabawy. Dzieci, które przybyły na festyn doskonale bawiły się przy stoliku opatrzonym nazwą: „Od cymbergaja do xboxa". Można było tam znaleźć zabawy naszych dziadków oraz współczesne rozrywki dziecięce. Podziwiano drzewa genealogiczne mieszkańców przygotowane przez uczniów i ich bliskich.

 

Więcej…
 
WITAJ MAJ, TRZECI MAJ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W dniu 25 maja 2012 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klasy czwartej przygotowali lekcję historii naszego państwa. Dzieci przeniosły się do roku 1971, gdzie wywiadu udzielał dziennikarzom sam król August Stanisław Poniatowski. Przedstawieniu towarzyszył zespół Suskie Skowroneczki, śpiewając piosenki m. in.: „Wiwat majowa jutrzenko”, „Rota”, „Na Krakowskim Rynku”.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Wycieczka do OSP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W dniu 11 maja 2012 roku Ochotniczą Straż Pożarną odwiedzili uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Suchej. Dzieci zapoznały się ze sprzętem strażackim, który częściowo nawet obsługiwały oraz zdobyły wiele nowych informacji dotyczących zachowania się w sytuacjach zagrożeń i zasad alarmowania. Wiadomości te przedstawili dzieciom prezes OSP Sucha - Bernard Skowronek i Andrzej Skowronek. Nie obeszło się bez przymierzania mundurów (nie jest wcale tak łatwo założyć cały ubiór strażaka do akcji) i hełmów oraz polewania z sikawki. Kto wie, może któryś z uczniów zostanie w przyszłości strażakiem?

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 

 
Finał Powiatowy Turnieju BwRD PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

21. kwietnia drużyna PSP Sucha uczestniczyła w Finale Powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który rozegrany został w Krośnicy. Weronika Nocoń, Joasia Polok i Marta Kampa rywalizowały z 3 innymi szkołami podstawowymi powiatu strzeleckiego m.in. w teście wiedzy o przepisach ruchu drogowego, umiejętności poruszania się po torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego. Suska drużyna spisała się w całym finale wspaniale zajmując ostatecznie drugie miejsce!!! Dodatkowo Weronika zajęła również pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej!!!

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

Serdecznie gratulujemy zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłych edycjach Turnieju!

 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.