Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj20
Wczoraj52
Wszystkie71660

LogowanieMały sukces w konkursie Es Weihnachtet PDF Drukuj Email

Klasa trzecia w konkursie Es Weihnachtet w kategorii „Najpiękniejsza szopka” zajęła trzecie miejsce, Bardzo dziękujemy naszym rodzicom , którzy pomogli nam stworzyć tak piękną i oryginalną szopkę.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Warsztaty przyrodnicze z obrączkowania ptaków PDF Drukuj Email

Muzeum Czynu Powstańczego - oddział przyrodniczy to częsty cel naszych wyjazdów przyrodniczych. Można tam podziwiać nie tylko niezwykłe kolekcje zwierząt czy roślin, ale również obrączkować ptaki. Pan Michał zaprezentował nam jak obrączkuje się ptaki. Było to nie lada przeżycie dla dzieci oglądać z bliska i rozpoznawać gatunki ptaków. Okazało się, że bardzo umiejętnie i szybko dzieci nauczyły się rozpoznawać gatunki, ale nawet płeć ptaków. W trakcie przerw uczestniczyliśmy w dwóch lekcjach przyrodniczych na temat „Wędrówki ptaków” i „Mięczaki też powód do dumy mają”. Obecnie w muzeum można oglądać wspaniałe muszle ślimaków i małż z całego świata.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Spotkanie z misjonarzem O. Krystianem z Góry Św. Anny PDF Drukuj Email

W grudniu odwiedził nasz misjonarz, który przebywał kilkanaście lat w Afryce Burkina Faso. Państwo to położone jest w Zachodniej Afryce, jest tam największy współczynnik analfabetyzmu na świecie. W czasie spotkania ojciec przybliżył nam życie dzieci w Burkina Faso. Bieda głód to codzienny towarzysz mieszkańców Burkiny. Zdeklarowaliśmy się, że adoptujemy kilkoro dzieci z Burkina Faso. Klasa trzecia będzie w okresie świątecznym kolędować, dzięki złożonym ofiarom opłacimy naukę kilkorgu dzieciom.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
AKTYWNOŚĆ NAGRODZONA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

 

Dwa projekty Strzeleckiego Stowarzyszenia na Rzecz Edukacji Lokalnej zdobyły nagrody w konkursie „Odnowa wsi szansą dla opolskiej młodzieży” i znalazły się wśród 20 najlepszych nagrodzonych przez Zarząd Województwa Opolskiego. Projekty zgłoszone do konkursu to: „Postaw na rodzinę – Aktywna Generacja”, realizowany z Publiczną Szkołą Podstawową w Suchej oraz Konkurs fotograficzno-literacki „Z kofra mojej starki, czyli suskie wspomnienia ocalone od zapomnienia”, realizowany z Odnową Wsi Sucha. Projekty potwierdziły fakt dużego zaangażowania młodych mieszkańców obszarów wiejskich w działania promujące swoje miejscowości. Propagowanie wśród dzieci i młodzieży postaw społecznych przyczynia się do realizacji ponadpokoleniowych działań. Konkurs był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Stanowi on realizację Planu działania Sekretariatu Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Opolskiego.

 
Pasowanie na Pierwszaka w suskiej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W piątek 9 listopada 2012r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. Do braci uczniowskiej zostało przyjętych 7 chłopców i 4 dziewczynki.

Pod okiem wychowawczyni Pani Joanny Ostrowskiej dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, a także udowodniły, że znają prawa i obowiązki ucznia, zasady zachowania się w szkole, wiedzą co należy nosić w tornistrze, potrafią bezpiecznie poruszać się po drodze.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

Starsi koledzy i koleżanki, nauczyciele i rodzice mogli się przekonać, że nasi najmłodsi już wiele potrafią. Po zdanym egzaminie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, a dyrektor szkoły Teresa Furman pasowała na ucznia.

Dodatkową atrakcją było spotkanie integracyjne przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców, pamiątkowe zdjęcia i dyplomy.

 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.