Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj20
Wczoraj52
Wszystkie71660

LogowanieDzień Patrona na sportowo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

24 maja uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej doskonale bawili się z okazji Dnia Patrona Szkoły. Tegoroczne świętowanie rozpoczęło się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Mikołaja Kopernika na placu szkolnym. Potem odbył się ogólnoszkolny konkursu wiedzy o Mikołaju Koperniku. Reprezentacje klas odpowiadały na pytania związane z życiorysem astronoma. Po trudach umysłowych na uczniów czekał sportowy tor przeszkód. Jego tematem były zmagania galaktyczne. Dzieci strącały gwiazdy, budowały rakietę, ścigały się po mlecznej drodze. Zabawy umiliła Rada Rodziców, fundując poczęstunek. Kosmiczne atrakcje sprawiły, że dzień był bardzo udany i niezapomniany.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Finał Wojewódzki BwRD PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

11. maja w Krośnicy odbył się Finał Wojewódzki XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zmaganiach uczestniczyła również drużyna PSP Sucha w składzie: Marta Kampa, Michał Ochmann i Wojciech Wolny. Opiekunem zawodników jest pani Beata Frank. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: jazda po miasteczku ruchu drogowego, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, test wiedzy o ruchu drogowym oraz jazda po rowerowym torze przeszkód. Zawodnicy z Suchej spisali się bardzo dzielnie, nie przeszkodził im nawet deszcz, w strugach którego poruszali się po miasteczku ruchu drogowego. Kolejne konkurencje pokazały, że rywalizacja będzie bardzo zacięta, tym bardziej, że rywalizowało ze sobą 14 szkół. Ostatecznie Finał Wojewódzki BwRD wygrała ekipa z Krośnicy, a drużyna z Suchej uplasowała się na 8. miejscu. Marta okazała się najlepszą zawodniczką z Suchej i zajęła indywidualnie również 8. miejsce w województwie! Jest to największy sukces suskich zawodników w tym Turnieju, efekt wielomiesięcznych przygotowań i wielogodzinnych treningów, dlatego uczestnikom należą się ogromne gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów w kolejnych edycjach Turnieju.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

 
Adopcja dzieci z Burkina Faso PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Uczniowie klasy trzeciej z wychowawczynią kolędowali w Suchej i Rozmierzy na rzecz adopcji dzieci z Afryki z Burkina Faso. Dzięki dobrowolnym ofiarom mieszkańców udało nam się zebrać 1600zł i adoptowaliśmy czwórkę dzieci z terenów misyjnych z Burkina Faso, gdzie panuje największy analfabetyzm. Na przyszły rok także zamierzamy kolędować.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom Suchej i Rozmierzy, proboszczom z tych miejscowości za wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu akcji.

 
Odwiedziny naszych młodszych kolegów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Klasa trzecia pełniła rolę gospodarza podczas tegorocznych odwiedzin przedszkolaków z pobliskich miejscowości w naszej szkole. Pierwszym punktem programu był udział małych gości w dwóch przedstawieniach pt :Baśń o królewnie Śmieszce” i „Hansel und Gretel” przygotowanych przez uczniów klasy trzeciej i ich wychowawczynię. Później zaprosiliśmy przedszkolaków wraz z opiekunami do szkolnej stołówki, gdzie czekało na wszystkich pyszne ciasto i soki. Nasi młodsi koledzy mieli okazję zwiedzić cały budynek szkolny- klasopracownie, gabinet dyrektora i salę gimnastyczną, gdzie nasza pani z wychowania fizycznego przygotowała szereg zabaw.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy za rok – uczniowie i nauczyciele PSP Sucha.

 
Ekologiczna wystawa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Świat przyrody – roślin i zwierząt jest niezwykle fascynujący, nie tylko dla dorosłych, ale dla dzieci. Tradycją naszej szkoły jest coroczna wystawa zwierząt, roślin i eksponatów nieożywionych w Dzień Ziemi. W tym dniu każde dziecko może pochwalić się swoim małym lub dużym przyjacielem, opowiedzieć swoim kolegom o swojej hodowli, o tym jak należy go pielęgnować.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

Wystawa wzbudza w dzieciach wiele emocji i radości.

 

 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.