Cytat na rok szkolny

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta ... "

M.R.Kopmeyer

PROJEKTY

Wady postawy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj9
Wczoraj31
Wszystkie65666

LogowanieSamochodem zamiast rowerem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Teresa Furman   

Uczniowie klasy szóstej szkoły w Suchej uczestniczyli w tradycyjnym rajdzie na Górę św. Anny, tym razem nie rowerem ale samochodem. Wszystko to za sprawą pogody, która  tego dnia nie dopisała. W programie wyjazdu było zwiedzanie wystawy przyrodniczej w Muzeum Czynu Powstańczego oraz udział w lekcjach przyrodniczych pt. „Wędrówki ptaków" i "Rośliny owadożerne". Uczestnicy mieli okazję zwiedzić najciekawsze zabytki m.in. Bazylikę, kalwarię, Grotę Lurdzką, amfiteatr.

Mimo deszczowej i wietrznej pogody humory dopisywały. Tym bardziej, że na plebanii w Suchej czekał na uczniów i opiekunów pyszny poczęstunek.

Uczestnicy rajdu dziękują księdzu proboszczowi za wyśmienite zakończenie wyjazdu.

Uczestnicy rajdu - uczniowie kl. VI oraz opiekunowie - Jan Zubek, Klaudia Nocoń, Teresa Furman i ksiądz Norbert Nocoń (jako fotograf).

 
BYŁO MAGICZNIE I TAJEMNICZO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Teresa Furman   

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

Dnia 29.10.2010 r. uczniowie klas I – III z PSP w Suchej uczestniczyli  w imprezie zorganizowanej w szkole w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych. Spotkanie rozpoczęło się od zajęć poświęconych bezpieczeństwu w sieci. Przedstawiciele Referatu Biblioteki Miejskiej  w Strzelcach Opolskich – kierownik Anna Parkitna oraz Barbara Kędzierska – w sposób ciekawy i interesujący opowiedziały o zagrożeniach, jakie mogą czyhać na młodego użytkownika Internetu. Następnie uczniowie brali udział     w grach i zabawach czytelniczych. Niesamowitą atrakcją imprezy było także spotkanie z iluzjonistą Krzysztofem Bałuchem. Dzieci poznały tajniki magii poprzez bezpośredni kontakt z iluzjonistą i jego sztuczkami. Oprócz atrakcji była także pyszna pizza, zapiekanki, słodycze i mnóstwo dobrej zabawy. Dziękujemy rodzicom, sponsorom oraz pracownikom biblioteki za pomoc
w organizacji i przeprowadzeniu imprezy.

 
BEZPIECZNIE W NASZEJ SZKOLE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Teresa Furman   

Uczniowie suskiej podstawówki już po raz drugi w tym roku szkolnym spotkali się z policjantem, który przeprowadził zajęcia praktyczne w terenie. Dzieci ćwiczyły m. in. zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, poruszanie się po jezdni, kiedy nie ma chodnika oraz zasady bezpiecznego zachowania się na przystanku autobusowym.

Przechodzimy bezpiecznie przez jezdnię

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Już od niepamiętnych czasów Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy bardzo uroczyście radośnie i w ciepłej atmosferze. Jako jedyna ze szkół w naszej gminie ten dzień świętowaliśmy 14. października. Samorząd szkolny pod okiem swego opiekuna pani Klaudii Nocoń przygotował akademię z okazji DEN. W części artystycznej uczniowie zaprezentowali modele osobowości nauczycieli tj. anioł, luzak, służbista, aktywista i sceptyk. Na pewno każdy nauczyciel się zastanawiał do jakiej kategorii porównują go uczniowie. W drugiej części akademii uczniowie w specjalnym koncercie życzeń dla wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły i gości złożyli życzenia. Koncert życzeń uświetniłl swoim śpiewem: nasz szkolny zespół Suskie Skowroneczki, którego opiekunem jest pani Katarzyna Wujec; uczniowie Samorządu Szkolnego oraz uczniowie klasy pierwszej, którzy zaprezentowali w swym repertuarze piosenki zespołu Feel. Uczennice Agnieszka Piechaczek, Weronika Nocoń, Paulina Piosek Marta Kampa i Michael Bytomski zaprezentowali różne utwory na instrumentach muzycznych.

 

 
"Rok Zająca" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej w roku szkolnym 2009/2010, brała udział w Ogólnopolskim Programie „Ożywić Pola. Rok Zająca.” Założeniem w/w programu było nasadzanie i pielęgnacja remiz śródpolnych. W ramach tych działań zostały objęte opieką dwie remizy  w okolicach Suchej, tzw. Kobylok i Bagier, które obejmują ok. 10 ha.  Zlikwidowano m.in. kilka dzikich wysypisk śmieci. Nie nasadzono żadnych drzewek. W najbliższym czasie szkoła chce nawiązać współpracę ze szkółkami drzewek ozdobnych i owocowych, które działają w Suchej.

Więcej…
 


Design by Next Level Design / Script by Joomla!
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.