TYM RAZEM W SUCHEJ ..... NA SPORTOWO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Teresa Furman

Wielkie emocje i zacięta walka towarzyszyły IX Turniejowi Mini Koszykówki Dziewcząt Szkół Wiejskich pod patronatem Gabrieli Mrohs-Czerkawskiej, który co roku organizowany jest przez Publiczną Szkołę Podstawową w Suchej. Tegoroczny turniej odbył się w minioną sobotę 27 lutego. Otwarcia dokonał Alfred Mrohs ojciec Gabrieli, która nie mogła być obecna. Dyrektor szkoły Teresa Furman przytoczyła jej słowa skierowane do uczestników: "Życzę powodzenia, pozdrawiam wszystkich uczestników, sponsorów oraz zaangażowanych w organizację turnieju. Mam nadzieję, że uda nam się spotkać na turnieju w przyszłym roku".

Skład drużyny: Karolina Klubikowska, Agnieszka Piechaczek, Dorota Mrohs, Weronika Nocon, Weronika Nocoń, Sabina Suchan, Aleksandra Radziej, Magdalena Król, Ewa Niedziela, Martyna Bekiersz, Jessica Polaczek, Teresa Steindor, opiekun Renata Krawczyk

W turnieju brały udział cztery drużyny. Rozgrywki były prowadzone każdy z każdym.

Sportowe gwiazdy suskiej szkoły

Ostateczne wyniki:

I miejsce - PSP Sucha

II miejsce - PSP Kotulin

III miejsce - PSP Paczyna

IV miejsce - PSP Krasiejów

Zwycięska drużyna z Suchej

Każda z drużyn otrzymała puchar i dyplom. Zwycięzcom puchar Gabrieli Mrohs - Czerkawskiej wręczał Alfred Mrohs. Drużynie z Kotulina - Tadeusz Goc Burmistrz Strzelec Op., drużynie z Paczyny - Lilianna Smaga zastępca dyrektora GZOiW w Strzelcach Op. i drużynie z Krasiejowa - Andrzej Damaszek dyrektor MOS w Strzelcach Op. Zawodniczki z Kotulina zostały drużyną Fair Play. Puchar ufundowany przez Józefa Swaczynę Starostę Strzeleckiego, wręczał Jan Zubek członek Zarządu Powiatu w Strzelcach Op. Jan Zubek wręczył również ufundowany przez siebie puchar dla najlepszej zawodniczki turnieju. Została nią Karolina Klubikowska uczennica szkoły w Suchej. Najskuteczniejszą zawodniczką została Wiktoria Tischbier z Kotulina. Ufundowany przez siebie puchar wręczyli Regina i Grzegorz Skowronkowie. Sędziami turnieju byli Henryk Rosłan i Wiktor Damaszek. Sędzia z Brzegu wręczył każdej drużynie oraz Renacie Krawczyk koordynatorce turnieju, pamiątki ufundowane przez starostę brzeskiego. Po raz pierwszy został wybrany najlepszy kibic. Został nim Waldemar Krawczyk, który otrzymał piłkę ufundowaną przez Zbigniewa Koteluka.

Uczestnicy turnieju

Turniej został częściowo sfinansowany przez Burmistrza Strzelec Op. ze środków przeznaczonych na profilaktykę.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie rozgrywek.