ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI – BÓG, HONOR, OJCZYZNA PDF Drukuj Email

Bardzo uroczyście obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klasy VIII i V zadbali o podniosłą atmosferę tego dnia. Przygotowali apel, który wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę.

Cała społeczność szkolna wzięła udział w inicjatywie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu” i odśpiewała nasz hymn narodowy. Miłym akcentem były również pieśni patriotyczne w wykonaniu Suskich Skowroneczków.

(oprac. ES)