Pociągiem na "Królewnę Fasolkę" PDF Drukuj Email

28 października uczniowie klasy pierwszej ZPO w Suchej wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do  Powiatowego Centrum Kultury  w  Strzelcach Opolskich na spektakl
pt. „KRÓLEWNA FASOLKA”. Jego tematem przewodnim było ukazanie walorów zdrowotnych warzyw i owoców, zachęcenie do ich spożywania. Spektakl wystawiony został przez aktorów z Teatru TRIP. Pierwszaki z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Fajne! Super! Ładne! – tak dzieci komentowały obejrzane przedstawienie. Aktorzy, scena, muzyka oraz kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. Widzowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

Celem wycieczki było rozbudzanie wrażliwości na sztukę teatralną i bezpośredni kontakt
z aktorem podczas oglądania przedstawienia. Dzieci  nauczyły  się  również kulturalnego zachowania podczas przedstawienia i kilku słów w języku angielskim. Dodatkową atrakcją był dojazd i powrót do Strzelec Opolskich. Odbył się on bowiem pociągiem.

Uczniowie i nauczycielki składają podziękowanie Panu Michałowi Leksowi za pomoc
w zorganizowaniu wyjazdu.