Pierwszak – jak to dumnie brzmi! PDF Drukuj Email

Każdego roku w progach naszej szkoły witamy nowych pierwszoklasistów. Pierwszy miesiąc to czas na poznanie szkoły, jej zwyczajów, zdobycie nowych wiadomości i umiejętności. Wszystkie te działania mają przygotować dzieci do wielkiego wydarzenia – ślubowania.

Ten szcze­gólny dzień odbył się w naszej szkole 22 października. Dzieci rozpoczęły uroczystość wspaniałym występem artystycznym, który zachwycił wszystkich zebranych. W obec­no­ści swo­ich naj­bliż­szych dzieci musiały także wyka­zać się wie­dzą i umie­jęt­no­ściami, aby zasłu­żyć na paso­wa­nie. Pierw­szo­kla­si­ści recy­to­wali wier­sze, zaśpie­wali pio­senkę, zatań­czyli, segregowali jesienne dary, udzie­lali odpo­wie­dzi na zagadki. Wszyst­kie dzieci udo­wod­niły, że znają swoją Ojczy­znę i są gotowe do zdo­by­wa­nia świata. Dobra Wróżka (w tej roli nauczycielka języka niemieckiego Aneta Junyszek)  i jej asystentki (uczennice klasy V) oraz zgro­ma­dzona publicz­ność bez waha­nia zde­cy­do­wali, że pierw­szaki świet­nie zdały egza­min i mogą przy­stą­pić do aktu ślu­bo­wa­nia. Pierwszokla­si­ści ślu­bo­wali być dobrym i uczci­wym, sza­no­wać rodzi­ców i nauczy­cieli, uczyć się tego, co piękne i mądre oraz kochać i czcić swoją Ojczy­znę. Następ­nie dyrek­tor Teresa Furman doko­nała aktu paso­wa­nia każ­dego pierw­szaka na ucznia zespołu Placówek Oświatowych w Suchej. W tym roku pasowania na ucznia dostąpiło sześcioro dzieci.
Po ofi­cjal­nej czę­ści ucznio­wie z rodzi­cami udali się do klasy na słodki poczę­stu­nek. Boha­te­rom dnia zostały wrę­czone pamiąt­kowe dyplomy i birety. Wszyst­kim pierw­szo­kla­si­stom życzymy, aby ten dzień pozo­stał w ich pamięci jako wiel­kie prze­ży­cie i nie­za­po­mniana, rado­sna chwila. Rodzi­com gra­tu­lu­jemy tak zdol­nych pociech.
Występ został przy­go­to­wany pod kie­run­kiem wycho­wawcy klasy I Joanny Ostrowskiej oraz nauczyciela wspomagającego pani Klaudii Kowalskiej. Za pomoc dzię­ku­jemy także pani Anecie Junyszek, która fantastycznie wcieliła się w rolę Dobrej Wróżki oraz Jej asystentkom z klasy V: Darii Nocoń, Martynie Wujec, Monice Wieczorek i Marii Piechocie.

(oprac. J.O.)