Po raz drugi rekordowo z WOŚP PDF Drukuj Email

Już po raz drugi nasi uczniowie włączyli się w bicie rekordu z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować". W zeszłym roku szkolnym z inicjatywy szkolnych wolontariuszy z Klubu Twórczej Radości uczestniczyliśmy w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. W bieżącym roku szkolnym włączyliśmy się w akcję w ramach projektu "Strzeleckie nie hejtuje" i razem z WOŚP biliśmy rekord w pierwszej pomocy. Przedsięwzięcie odbyło się w sali gimnastycznej, a działania koordynowały panie: Renata Krawczyk i Joanna Ostrowska.

Uczniowie zostali podzieleni na grupy po 10- 12 osób. Następnie każdej grupie przydzielono fantoma medycznego i zaczęto resuscytację, symultanicznie na 5 stanowiskach. Po udzielonej pomocy następowała zmiana uczestnika i tak w kółko przez 30 minut. Dzieci zostały wcześniej przeszkolone w zakresie udzielania pierwszej pomocy na lekcjach wychowania fizycznego przez Panią Renatę Krawczyk. Podjęliśmy się tego wyzwania nie tylko dla pobicia rekordu, ale aby podkreślić, jak ważne jest posiadanie umiejętności prawidłowego udzielenia pierwszej pomocy – powiedziała pani Renata.

W próbie bicia rekordu wzięło udział 65 osób - uczniowie i nauczyciele. Wszystkim uczestnikom akcji podziękowała pani Dyrektor Teresa Furman, która czynnie wzięła udział we wspólnym przedsięwzięciu.

Podziękowania pani Klaudii Kowalskiej za fantastyczną relację fotograficzną.