Śniadanie daje moc PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula

8 listopada uczniowie klasy I i II brali udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. Przedsięwzięcie miało na celu propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu oraz uświadomienie dzieciom, jak ważne jest śniadanie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a szczególnie dziecka w wieku szkolnym. Uczniowie przynieśli potrzebne produkty, z których wykonali pożywne kanapki i sok owocowo – warzywny. Zorganizowanie śniadania poprzedziła prezentacja na temat zasad zdrowego odżywiania.  Wspólne przygotowywanie posiłku było świetną zabawą, ale też nauką o tym, jak ważne jest właściwe komponowanie posiłków.

Oprócz młodszych dzieci, w akcję włączyła się cała społeczność szkolna, która w ramach prowadzonej innowacji Niecodzienny dzień na co dzień świętowała Europejski Dzień Zdrowego Żywienia i przygotowała pyszne kanapki, w których gościły warzywa.

(opr. K. W.)