Uroczystość pasowania na ucznia PDF Drukuj Email

Pierwszoklasiści z naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami. 27 października br. odbyło się uroczyste pasowanie. To był wyjątkowy dzień. Uczniowie, elegancko ubrani, prezentowali się bardzo wytwornie. Wiedzieli, że to bardzo ważna chwila w ich życiu. Nie zabrakło także mieszkającej w szkole dobrej Wróżki, która słuchała wierszy, śpiewu piosenek, a także zadawała dzieciom zagadki. Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna – uroczyste ślubowanie, po którym każdy był osobiście pasowany na ucznia przez Panią Dyrektor Teresę Furman. Uczniowie obiecali uczyć się pilnie, być grzecznymi, szanować dobre imię szkoły, być dobrym Polakiem.

Po tylu wrażeniach na dzieci czekała miła niespodzianka. Rodzice, chcący, by ten niezwykły dzień w szkole był dla nich radością, przygotowali słodki poczęstunek. Było bardzo miło i serdecznie. Wszystkie dzieci były zadowolone i dumne, że zostały włączone do społeczności szkolnej.