Konkurs Krasomówczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Klaudia Nocoń

Mateusz Kała - uczeń klasy drugiej Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej otrzymał wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Krasomówczym w Brzegu. Mateusz opowiadał piękną legendę o powstaniu Strzelec Opolskich. W swej narracji promował nasze miasto powiatowe i gminne – Strzelce Opolskie. Oto fragment wystąpienia Mateusza:

Postać Strzelca stoi w centrum miasteczka Strzelce Opolskie na pamiątkę odwagi i miłości do zwierząt. Dzięki miłości człowieka do przyrody oraz pomocy dobrych ludzi, osada zaczęła się coraz prężniej rozwijać i tak rozwija się do dnia dzisiejszego. Jeśli chcecie porozmyślać o losach dzielnego myśliwca zapraszam na rynek w Strzelcach Opolskich na ławeczki otaczające spiżowy pomnik naszego bohatera.”