Mistrzowie z Suchej PDF Drukuj Email

Drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej zdobyła mistrzostwo województwa w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i tym samym zakwalifikowała się do etapu centralnego, który odbył się w dniach 1-3 czerwca 2014 w Czarnej w województwie podkarpackim. Dojazd uczniów zapewnił Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania w Strzelcach Opolskich. Uczniowie z Suchej wystąpili w składzie Michał Ochmann, Julia Niepala, Wojciech Wolny, Wiktoria Florek. Ich opiekunem jest Beata Frank.

Turniej odbył się w trzech etapach: test wiedzy z przepisów ruchu drogowego, rowerowy tor przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy.

Uczniowie z Suchej rywalizowali z 16 drużynami z całej Polski i zdobyli nowe i cenne doświadczenia, które na pewno pomogą rozwijać ich umiejętności w tej dziedzinie i osiągać dalsze sukcesy. Wiktoria Florek uczennica klasy IV była najmłodszą uczestniczką turnieju i otrzymała nagrodę specjalną.

Policjantem reprezentującym województwo opolskie na mistrzostwach Polski był starszy aspirant Mirosław Rochecki z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich.

Dyrektor szkoły wraz z opiekunem i uczniami serdecznie dziękują osobom i instytucjom, dzięki którym był możliwy wyjazd oraz wcześniejsze treningi i szkolenia. Są nimi: Rada Rodziców działająca przy szkole w Suchej, Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania w Strzelcach Opolskich, Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Opolskich, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Opolu, Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu, Zakład Stolarski „Kapica” z Grodziska. Słowa podziękowania kierowane są również do rodziców uczniów biorących udział w turnieju za pomoc i wsparcie oraz Jana Zubka za wykonanie elementów na rowerowy tor przeszkód.