Szkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wujec

Tuż po ogłoszeniu papieża Polaka świętym, w PSP w Suchej odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Obecnie rośnie pokolenie, które nie znało osobiście naszego papieża. Tymczasem pamięć o naszym rodaku, jego dziełach i świętości życia nie powinny pójść w zapomnienie. Jest on przecież nie tylko wielką postacią historyczną, ale także wciąż żywym i aktualnym autorytetem moralnym.

Konkurs był zwieńczeniem przygotowań uczniów do kanonizacji papieża Polaka. Wcześniej uczniowie mieli okazję oglądać film pt. „Papież, który został świętym” oraz uczestniczyć w rekolekcjach poświęconych Ojcu Świętemu. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy o życiu i posłudze  papieskiej Jana Pawła II wśród młodzieży szkolnej. Wybrane zespoły, po 3 osoby z każdej klasy, zaprezentowały swoją wiedzę i pasję, z jaką się przygotowywały do tego dnia. Do jury zostały zaproszone: pani dyrektor Teresa Furman, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Jolanta Oczko oraz pani Klaudia Nocoń.
Wiedza uczniów była ogromna. Doskonale radzili sobie z wszystkimi pytaniami. Wśród uczniów klas I – III przyznano trzy pierwsze miejsca. W klasach IV – VI zwyciężyli przedstawiciele klasy VI, zaś II miejsca zajęli uczniowie klasy IV i V.
Na zakończenie wszyscy zaśpiewali ulubioną pieśń Jana Pawła II – „Barkę”. Miłą niespodzianką były papieskie kremówki ufundowane przez Radę Rodziców.

Podczas konkursu rozstrzygnięto także konkurs literacki pt. Również ja mogę być jak JPII. Jego laureatami zostali: Marysia Proksa i Łukasz Kampa.

Z okazji kanonizacji Jana Pawła II świetlica szkolna przygotowała konkurs plastyczny - Jan Paweł II – Papież dzieci. Technika wykonania prac była dowolna.

W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajęli: Hania Proksa i Krzyś Niepala. W klasach starszych pierwsze miejsce przyznano Marcelowi Niepali, drugie - Paulinie Olschowka, trzecie - Natalii Niepali i Lilli Steindor