Czekając na kanonizację PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Wujec

W związku ze zbliżającą się kanonizacją Jana Pawła II, uczniowie klas I – III z PSP w Suchej wybrali się do kina Helios na film pt. „Karol, który został świętym”. Wyjazd miał na celu przybliżenie dzieciom postaci Ojca Świętego, jego dzieciństwa i młodości.

Oprócz filmu uczniowie brali udział w lekcji poświęconej Wielkiemu Polakowi, podczas której poznali wiele ciekawostek z jego życia. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się zamiłowanie Karola do sportu.

Wydarzenia te były przygotowaniem uczniów i szkoły do obchodów uroczystości kanonizacji.