XIII Turniej Mini Koszykówki Dziewcząt Szkół Wiejskich pod Patronatem Gabrieli Mrohs-Czerkawskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Izula

Już po raz trzynasty w Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej odbyły się rozgrywki koszykarskie dziewcząt. W zmaganiach wzięły udział uczennice z Kotulina, Krasiejowa, Kadłuba i Suchej. Tradycyjnie koszykarki walczyły o puchar ufundowany przez absolwentkę szkoły w Suchej – Gabrielę Mrohs-Czarkawską – reprezentantkę Polski i medalistkę mistrzostw Niemiec. Niespodzianką dla uczestników zawodów była obecność Barbary Skowronek, która również była uczennicą suskiej szkoły, a obecnie jest zawodniczką Inei AZS Poznań. Młode koszykarki mogły się przekonać, że kariera sportowa jest w zasięgu ręki, trzeba tylko zdecydowanie dążyć do celu.

Jak co roku imprezę udało się zorganizować dzięki wsparciu hojnych sponsorów. Turniej współfinansowany był ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzelcach Opolskich, Miejskiego Ośrodka Sportu w Strzelcach Opolskich oraz Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania w Strzelcach Opolskich. O słodki poczęstunek dla zawodniczek zadbała Rada Rodziców, a medale ufundowali Państwo Irena i Roman Kapicowie. Dzięki ofiarności darczyńców wszystkie drużyny nagrodzone zostały pucharami:

• I miejsce – PSP Sucha – Puchar ufundowany przez Gabrielę Mrohs-Czerkawską – wręczyli Alfred Mrohs i Jan Zubek.

• II miejsce – ZPO Kadłub – Puchar ufundowany przez Burmistrza Strzelec Opolskich – wręczył Przewodniczący Rady Miejskiej Bogusław Farion,

• III miejsce – PSP Krasiejów – Puchar ufundowany przez Dyrektora Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania w Strzelcach Opolskich – wręczyła Lilianna Smaga,

• IV miejsce – PSP Kotulin – Puchar ufundowany przez Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu w Strzelcach Opolskich – wręczył Wiktor Damaszek i Walenty Kupka,

• Tytuł Drużyny Fair Play otrzymał zespół z Kotulina – Puchar Starosty Powiatu Strzeleckiego wręczył Waldemar Gaida,

• Tytuł Najlepszej Zawodniczki otrzymała Natalia Niepala (PSP Sucha) – Puchar ufundowany przez Jana Zubka wręczonył Fundator,

• Miano Króla Strzelców przyznano Julii Sowie (ZPO Kadłub) – Puchar ufundowany przez Reginę i Grzegorza Skowronków wręczyła Basia Skowronek.

Organizatorzy turnieju serdecznie dziękują za pomoc wszystkim darczyńcom i osobom zaangażowanym w przygotowanie przedsięwzięcia.