Mikołajki 2013 PDF Drukuj Email

Uczniowie klasy V Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej od dwóch lat są inicjatorami akcji zbierania zakrętek dla Bartka z Jełowej. Chłopiec ma amputowane rączki i nóżki, dlatego Jego Rodzice szukają wsparcia w gromadzeniu funduszy na zakup protez. Wychowankowie Pani Renaty Krawczyk pozyskali nowych partnerów, którzy włączyli się w działania w tym roku szkolnym. Są nimi Przedszkolaki z Szymiszowa Osiedla. Dzięki zaangażowaniu Wojtka Wolnego (ucznia kl. V), który mieszka w tej wsi, Rodzice Przedszkolaków dowiedzieli się o akcji i zebrali siedem worków zakrętek.

W ramach podziękowania Uczniowie klasy piątej 6 grudnia odwiedzili wychowanków przedszkola. Spotkanie to miało wyjątkowo radosny charakter, ponieważ dzień był wyjątkowy – imieniny Świętego Mikołaja. Dzieci z suskiej szkoły przybyły ubrane w mikołajkowe czapki, w towarzystwie Aniołka i pomocnika Mikołaja. Wspólna zabawa dostarczyła emocji wszystkim uczestnikom.

9 grudnia nastąpił ciąg dalszy mikołajkowych spotkań. W Sali gimnastycznej podczas spotkania ze Świętym Mikołajem Uczniowie przyjmowali wyjątkowych gości. Byli nimi Państwo Kurhoferowie z Synem Bartkiem. Malec bardzo cieszył się ze spotkania z tyloma roześmianymi dziećmi. Natomiast Uczniowie mieli wielką satysfakcję z możliwości poznania chłopca, dla którego angażują się od tylu miesięcy.

Wszystkie te działania były możliwe dzięki wsparciu Rodziców. Serdeczne podziękowania należą się: Jolancie Oczko, Joannie Wolny, Wioletcie Niepali, Annie Koloch i Państwu Golom.