Spotkanie z policjantem PDF Drukuj Email

Dnia 10 września Publiczną Szkołę Podstawową w Suchej odwiedził policjant – pan Adam Tymiński. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I – III. Pan Tymiński mówił o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę oraz o prawidłowym zachowaniu się na pasach.

Zwracał uwagę dzieciom na potrzebę noszenia w sezonie jesienno - zimowym odblaskowych elementów przy tornistrach lub odzieży. Podkreślał, że odblaski wpływają na lepszą widzialność pieszego po zmroku, a co za tym idzie zwiększają bezpieczeństwo poruszających się pieszych poboczami dróg. Dzieci wykazały się dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego, co ucieszyło pana policjanta oraz obecnych na spotkaniu nauczycieli. W nagrodę uczniowie otrzymali książeczki mówiące o bezpieczeństwie na drodze.