Turniej o Wielki Puchar Gabrieli PDF Drukuj Email

W dniu 02.03.2013r w PSP Sucha odbył się XII Turniej Mini Koszykówki Dziewcząt Szkół Wiejskich o Puchar Gabrieli Mrohs-Czerkawskiej. Istotą turnieju było wzbudzenie przekonania, że wielkość szkoły i środowisko nie stanowią przeszkody w niczym, i że w małej szkole, do której uczęszcza 15 uczennic (kl.4-6) da się zorganizować zawody sportowe na wysokim poziomie. W turnieju uczestniczyły drużyny: PSP Krasiejów, ZGI Izbicko, ZPO Kadłub oraz PSP Sucha.

Po zaciętej walce na parkiecie, w której każda z drużyn miała 2 mecze wygrane, małe punkty decydowały o wyniku końcowym. Corocznie na turnieju każda drużyna opuszcza salę z pucharem. I tak Wielki Puchar Gabrieli odebrała drużyna z ZPO Kadłub, puchar ufundowany przez burmistrza Strzelec trafił do kapitana ekipy ZGI Izbicko - II miejsce, natomiast puchar sponsorowany dzięki dyrektorowi MOS-u otrzymali gospodarze - PSP Sucha - III miejsce, puchar starosty Strzelec Op. wręczono drużynie Fair-Play czyli PSP Krasiejów. Najlepszą zawodniczką turnieju okazała się Marta Kampa z PSP Sucha, najskuteczniejszą Nikola Kokot z PSP Krasiejów, obydwie otrzymały puchary z rąk p. Jana Zubka oraz p. Reginy Skowronek. Wszystkie zawodniczki otrzymały medale ufundowane przez rodziców PSP Sucha. Turniej przebiegał w miłej, sportowej, zdrowej atmosferze. Organizatorzy składają podziękowania wszystkim za okazaną pomoc i już zapraszają na kolejną edycję turnieju.