Suska Szkoła była i jest dumą mieszkańców Suchej PDF Drukuj Email

40 lat minęło ... tak można zaśpiewać Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej. 1 września 1972 roku nastąpiło uroczyste otwarcie nowo wybudowanej w czynie społecznym szkoły. Budowa rozpoczęła się w 1970r. Obok szkoły wybudowana została pełnowymiarowa sala gimnastyczna. Budowa obiektów trwała 3 lata. W budowę obiektów szkolnych byli zaangażowani Stefan Piechaczek ówczesny sołtys, Michalina Zając oraz Państwo Zofia i Wilhelm Prochownikowie oraz mieszkańcy Suchej. Fundusze na budowę obiektów szkolnych pochodziły z dobroczynnych wpłat mieszkańców oraz dotacji państwa. Obiekty wybudowane w całości w czynie społecznym służą suskiej społeczności aż do dziś, a mieszkańcy Suchej i Rozmierzy są ze swojej szkoły bardzo dumni. Do dzisiaj chęć pracy społecznej jest widoczna na terenie całej wsi.

Ta krótka historia szkoły została przedstawiona przez obecną dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej Teresę Furman na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2012/2013. Przypomniała ona nauczycieli i dyrektorów, którzy w ciągu czterdziestu lat byli pracownikami szkoły w Suchej. W tak podniosłej atmosferze dzieci z klasy II powitały nowych uczniów, dla których ten dzień był wielkim przeżyciem. Zostali obdarowani tradycyjnymi rogami obfitości i podobnie jak pozostała brać szkolna wrócili do domu, by dopilnować ostatnich przygotowań przed pierwszym dzwonkiem.