Festyn rodzinny w Suchej PDF Drukuj Email

Ostatni weekend maja upłynął w Suchej w atmosferze wspaniałej zabawy. Wszyscy jej mieszkańcy oraz sąsiedzi z okolicznych miejscowości spotkali się pod wielkim namiotem na suskim boisku. Okazją były dwa jubileusze: piąty Festyn Rodzinny zorganizowany wspólnymi siłami Sołectwa Sucha i Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Suchej oraz piętnastolecie zespołu Suskie Skowronki.

Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji. Zostały one przygotowane w ramach realizacji projektu „Aktywna Generacja”. Zaprezentowano poplenerową wystawę prac plastycznych namalowanych przez dzieci i dorosłych. Zorganizowano plener malarski, w którym mógł uczestniczyć każdy uczestnik zabawy. Dzieci, które przybyły na festyn doskonale bawiły się przy stoliku opatrzonym nazwą: „Od cymbergaja do xboxa". Można było tam znaleźć zabawy naszych dziadków oraz współczesne rozrywki dziecięce. Podziwiano drzewa genealogiczne mieszkańców przygotowane przez uczniów i ich bliskich.

Rozstrzygnięto konkurs literacko-fotograficzny „Z kofra mojej starki, czyli suskie wspomnienia ocalone od zapomnienia”. Organizatorami była Odnowa Wsi Sucha oraz szkoła w Suchej. Przebiegał on pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego, Starosty Strzelec Opolskich oraz Burmistrza Strzelec Opolskich. Jego efektem była wystawa prac zaprezentowanych w murach Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej. Dzięki zaangażowaniu uczestników konkursu, można było podziwiać Suchą w trzech odsłonach: współczesną, zachowaną na starej fotografii oraz opisaną słowem.

Wspaniałą okazją do dobrej zabawy były piętnaste urodziny Suskich Skowronków. Oni sami oraz ich goście bawili wszystkich zebranych przez długie godziny. Dla jubilatów wystąpiły dzieci z przedszkola w Suchej, uczniowie PSP w Suchej, WAL-NAK, Rozmierzanki, Wodewil, Orkiestra Dęta z Dziewkowic i zespół Centavia. Mieszkańcy mieli również okazję przetańczyć dwie noce podczas zabaw prowadzonych przez DJ Rudiego w sobotę i niedzielę.

26 i 27 maja 2012 zapisze się w dziejach Suchej jako czas wspaniałej zabawy i spotkania w miłym gronie mieszkańców i ich sąsiadów. To chwile spędzone z rodziną i znajomymi, które przyjemnie będzie wspominać po latach.