„Rok Kaczki” w Publicznej Szkole Podstawowej Suchej PDF Drukuj Email

Pierwszy dzień wiosny uczniowie suskiej szkoły przeżyli nieco inaczej niż dotychczas, bo na łonie natury. Wybrali się gościnnie do Leśnictwa Gąsiorowice, gdzie gościł nas Jan Piper – leśniczy i prezes Koła Łowieckiego nr 1 Jeleń w Strzelcach Op. W gąsiorowickich lasach oraz na stawach, z których słynie wieś Gąsiorowice dzieci szukały śladów wiosny, a przy okazji mogły obserwować bogactwo tamtejszej przyrody. Liczne zarośla wokół stawów są doskonałym miejscem lęgowym dla kaczek krzyżówek. Właśnie pod hasłem „Rok Kaczki” przebiega w tym roku realizacja Ogólnopolskiego Programu „Ożywić pola”, w którym szkoła w Suchej bierze aktywny udział już od trzech lat. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały budzącą się do życia przyrodę i słuchały opowieści leśniczego oraz myśliwego Jana Zubka.

Wiosenna wyprawa zakończyła się ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i zabawami zorganizowanymi przez nauczycieli, którzy zwracali dzieciom szczególną uwagę na zachowanie porządku i czystości w lesie.