Nasze suskie tradycje PDF Drukuj Email
Wpisany przez Teresa Furman

Wielkie emocje towarzyszyły XI Turniejowi Mini Koszykówki Dziewcząt Szkół Wiejskich pod patronatem Gabrieli Mrohs - Czerkawskiej, który co roku organizowany jest przez naszą szkołę. Tegoroczny turniej odbył się w sobotę 14 stycznia. Otwarcia dokonał Alfred Mrohs, który przekazał życzenia od Pani Gabrieli wszystkim uczestnikom turnieju.

W rozgrywkach brały udział cztery drużyny. Szkoła w Suchej po raz pierwszy gościła drużynę z Ujazdu.Turniej był prowadzony systemem każdy z każdym. Ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce - PSP Sucha

II miejsce - ZPO Kadłub

III miejsce - PSP Pokój

IV miejsce - PSP Ujazd

Każda z drużyn otrzymała puchar i dyplom.Zwycięzcom puchar Gabrieli Mrohs - Czerkawskiej wręczał Pan Alfred Mrohs. Drużynie z Kadłuba Józef Kampa zastępca Burmistrza Strzelec Op. Drużynie z Pokoju Lilianna Smaga zastępca dyrektora Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania w Strzelcach Op. Drużynie z Ujazdu Andrzej Damaszek dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Strzelcach Op. Zawodniczki z Ujazdu zostały drużyną Fair Play. Puchar ufundowany przez Józefa Swaczynę wręczał Jan Zubek członek Zarządu Powiatu w Strzelcach Op. Jan Zubek wręczył również ufundowany przez siebie puchar dla najlepszej zawodniczki turnieju. Została nią Weronika Nocoń z suskiej drużyny. Najskuteczniejszą zawodniczką została również zawodniczka z Suchej Teresa Steindor. Ufundowany przez siebie puchar wręczyli Regina i Grzegorz Skowronkowie. Dodatkowo drużyny zostały obdarowane upominkami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Strzelcach Opolskich oraz Jerzego Kłeczka wieloletniego sędziego turnieju. Turniej wsparła również Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dyrektor szkoły Teresa Furman oraz nauczyciel wychowania fizycznego Grzegorz Orzeł dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie turnieju, w szczególności nauczycielom i pracownikom obsługi.