Sucha na rowerach PDF Drukuj Email

Od kilkunastu lat tradycyjnie klasy szóste Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej wyjeżdżają na rajdy rowerowe na Górę Św. Anny.

W tym roku uczniowie brali udział w Annogorskiej Majówce Geologicznej – „Spotkanie na wulkanie”, organizowanej przez Stowarzyszenie Kraina Św. Anny i Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych. Warsztaty obejmowały wykłady, warsztaty geologiczne i wycieczki tematyczne. Wszystko to było promocją Geoparku Krajobrazowego Góra Św. Anny.

Wycieczka rowerowa klasy piątej i czwartej do Tartaku też wpisała się w tradycję naszej szkoły. Uczniowie wraz z opiekunami byli na wycieczce w tartaku w Grodzisku u Pana Alojzego Miki. Była to niezwykle ważna lekcja poglądowa dla naszych uczniów. Stworzyła okazję obserwacji technologii obróbki drewna, pogłębiła i uzupełniła wiedzę techniczną i przyrodniczą. Dziękujemy Panu Alojzemu Mice za poświęcony nam czas i przekazanie wielu ciekawych informacji.