„Program Ożywić Pola” w suskiej szkole PDF Drukuj Email

Już drugi rok realizowany jest w Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej Ogólnopolski Program Ożywić Pola - Rok Sarny – program aktywnej edukacji ekologicznej Łowca Polskiego. Nadrzędnym celem programu jest tworzenie remiz śródpolnych, ich pielęgnacja, dokarmianie zwierzyny, zakładanie budek lęgowych i wszelkie działania ekologiczne.

Nasza szkoła miała wielką przyjemność gościć w czerwcu głównego koordynatora programu Pana Mirosława Głogowskiego i dyrektora biura zarządu Łowca Polskiego Pana Bogdana Bronowskiego. Wspólne spotkanie z przedstawicielami Koła Łowieckiego Jeleń prezesem Janem Piprem, Janem Zubkiem, rolnikami z Suchej i Rozmierzy Józefem Piechotą i Beatą Nocon było okazją do wymiany doświadczeń i propozycji działań na rzecz ochrony i pomocy dzikim zwierzętom.

Na uroczystości podsumowania programu odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu fotograficznego „Wiosna na łąkach, polach i w lasach” w dwóch kategoriach: rośliny i zwierzęta. Organizatorzy dziękują Panu Januszowi Kośmidrowi za zasponsorowanie nagród za I miejsca. Uwieńczeniem spotkania były prezentacje multimedialne z działań prowadzonych w szkole i z działań prowadzonych w Polsce w innych szkołach. Wymiana doświadczeń z gośćmi z Warszawy na pewno przyniesie szkole w Suchej wymierne efekty w przyszłym roku szkolnym.