Sucha świętowała PDF Drukuj Email

W ostatni weekend maja został zorganizowany w Suchej festyn rekreacyjno-sportowy połączony z obchodami Dnia Patrona Szkoły M. Kopernika. To wspólne przedsięwzięcie sołectwa i szkoły odbyło się już po raz czwarty. W tym roku jednak było bardziej bogate, bo w obchody włączono dziesięciolecie zespołu „Suskie Skowroneczki”.

W sobotę nastąpiło otwarcie wystawy prac artystycznych Romana Dethloff i uczniów z PSP Sucha oraz wystawy „Sławni Ślązacy”, które to cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Sobotni wieczór został podsumowany zabawą taneczną, na której w rytmie znanych przebojów bawiono się znakomicie. W niedzielę na boisku odbyły się mecze Derby Rozmierz – Sucha oraz mecz towarzyski dzieci MKS Strzelce Opolskie – uczniowie szkoły w Suchej. Wielkie emocje towarzyszyły i zawodnikom i kibicom. Nie zabrakło tradycyjnego kolorowego korowodu z orkiestrą strażacką, występów uczniów ze szkoły, dzieci z przedszkoli z Rozmierzy i Suchej, ze świetlicy w Suchej oraz młodzieży ze świetlicy w Rozmierzy. Wielkie brawa za swój występ otrzymały „Suskie Skowroneczki”, które wraz z opiekunką Katarzyną Wujec podzieliły gości urodzinowym tortem. Dla dzieci i rodziców były liczne atrakcje, wystawa gołębi, przejażdżki trójkołowcem, pokazy strażackie i zajęcia z instruktorem nordicwalking. Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom i osobom zaangażowanym w przygotowanie festynu.

Zdjęcia z festynu można oglądać w naszej galerii.