JESTEŚMY WICEMISTRZAMI WOJEWÓDZTWA W MINI KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Teresa Furman

Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej jest małą szkołą, dlatego zakwalifikowanie się, udział i zdobycie II miejsca w finale wojewódzkim w mini koszykówce dziewcząt szkół podstawowych był nie lada wyzwaniem i szansą dla suskiego zespołu koszykarek. Finałowe rozgrywki odbyły się 9 marca 2011r. w hali Publicznego Gimnazjum nr 2 w Strzelcach Opolskich. Organizatorami byli: Szkolny Związek Sportowy w Opolu, Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Strzelcach Op. i szkoła w Suchej. Sponsorem mistrzostw była Grupa ENERGA S.A

Walka była zacięta, rozgrywki przedstawiały się następująco:

1. PSP Sucha – PSP 3 Brzeg     24 : 69

2. SP 3 Nysa – SP 2 Opole       14 : 22

3. PSP Sucha – SP 3 Nysa        35 : 40

4. PSP 3 Brzeg – SP 2 Opole    50 : 23

5. PSP Sucha – SP 2 Opole       25 : 15

6. PSP 3 Brzeg – SP 3 Nysa     54 : 29

Klasyfikacja końcowa:

1. PSP 3 Brzeg – awans do finału krajowego

2. PSP Sucha

3. SP 2 Opole

4. SP 3 Nysa

Dla drużyn były puchary, medale i dyplomy oraz gratulacje dla zawodniczek i opiekunów, a składali je starosta strzelecki Józef Swaczyna, przewodniczący Rady Miejskiej w Strzelcach Op. Bogusław Farion, prezes Szkolnego Związku Sportowego w Opolu Włodzimierz Gos, dyrektor szkoły w Suchej Teresa Furman i dyrektor MOS w Strzelcach Op.
Andrzej Damaszek.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom finału oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg mistrzostw.

Sprawozdania z zawodów można pobrać tutaj.

Wszystkich zainteresowanych odsyłam na stronę www.olimpijskaenerga.pl