JUBILEUSZOWO W NASZEJ SZKOLE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Teresa Furman

W prawdziwie rodzinnej, ciepłej i przyjaznej atmosferze odbył się X Jubileuszowy Turniej Mini Koszykówki Dziewcząt Szkół Wiejskich pod Patronatem Gabrieli Mrohs - Czerkawskiej, organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową w Suchej. Istotą turnieju jest wzbudzenie przekonania, że wielkość szkoły i środowisko nie stanowią przeszkody w niczym , i że w małej szkole, do której uczęszcza 77 uczniów da się zorganizować zawody sportowe na dobrym poziomie, a w dodatku w ich współorganizację da się zaangażować wielu rodziców, głównie mam, nauczycieli oraz pracowników szkoły. To oni wszyscy zapewniają zwarte i gotowe ręce do pracy i troszczą się o wszystko, co potrzebne nie tylko dla ciała, ale i dla ducha - dobrą, ciepłą i rodzinną atmosferę, bo to właśnie te cechy szkoły są zawsze podkreślane przez wszystkich zaproszonych gości

ZWYCIĘSKA DRUŻYNA Z SUCHEJ wraz z Gabrielą Mrohs - Czerkawską, Renatą Krawczyk, Teresą Furman i Janem Zubkiem

Skład drużyny: Karolina Klubikowska, Agnieszka Piechaczek, Justyna Suchan, Aleksandra Radziej, Jessica Polaczek, Magdalena Król,Weronika Nocon, Ewa Niedziela, Martyna Bekiersz, Weronika Nocoń, Teresa Steindor, Paulina Piosek, Joanna Polok, Natalia Jarmolska, Marta Kampa.

12 lutego 2011r. był dniem szczególnym dla społeczności szkolnej, gdyż honorowym gościem była Gabriela Mrohs - Czerkawska. Oczywiście nie zabrakło również jej ojca Alfreda Mrohsa oraz pierwszego nauczyciela wychowania fizycznego Jana Zubka. Pan Alfred towarzyszył córce podczas oficjalnego otwarcia turnieju oraz wręczania pucharu za zdobycie I miejsca. Zwycięską i szczęśliwą drużyną, która odebrała gratulacje w postaci pucharu
od samej Gabrieli Mrohs – Czerkawskiej i dyplomu była niepokonana  drużyna szkoły
w Suchej prowadzona przez Renatę Krawczyk. Drużyna wystąpiła w swoich nowych strojach sportowych ufundowanych przez kilkoro rodziców.

Puchar Burmistrza Strzelec Op. za zdobycie II miejsca, drużynie z Kotulina, wręczała Magdalena Żelazna, sekretarz Urzędu Miejskiego. Drużyna z Paczyny zajęła III miejsce,
a puchar wręczał dyrektor GZOiW w Strzelcach Op. Marek Życzyński. IV miejsce i puchar dyrektora MOS w Strzelcach Op. Andrzeja Damaszka przypadł drużynie z zaprzyjaźnionej szkoły w Kadłubie. Zawodniczki z wszystkich drużyn otrzymały medale ufundowane przez zespół Suskich Skowronków oraz piłki ufundowane przez Tadeusza Koteluka.

Na tym jednak nie koniec nagród. Starosta Strzelecki Józef Swaczyna wręczył ufundowany przez siebie puchar dla drużyny fair play, którą została drużyna z Kotulina. Najskuteczniejszą zawodniczką została Karolina Klubikowska z PSP w Suchej, a statuetkę
w swoim i męża imieniu wręczała Regina Skowronek. Najlepszą zawodniczką została również Karolina Klubikowska, a statuetkę ufundował i wręczał Jan Zubek.

Gabriela Mrohs – Czerkawska wręczyła swoją osobistą nagrodę dla najwaleczniejszej zawodniczki, a została nią zawodniczka z Suchej Teresa Steindor. Honorowy gość obdarował również każdą drużynę oraz sędziów upominkami.

Ufundowane przez Sołtysa i Radę Sołecką Suchej statuetki dla sędziów, wręczał przewodniczący Bernard Kała. Otrzymali je Henryk Rosłan, Wiktor Damaszek oraz Jerzy Kłeczek, który sędziował rozgrywki przez sześć pierwszych turniejów.

Na tak wielkiej i oczekiwanej przez wszystkich jubileuszowej uroczystości nie mogło zabraknąć również podziękowań dla Pani Gabrieli. Otrzymała ona statuetkę od suskiej drużyny wraz ze swoim nauczycielem i piękne dwa grawertony, które w imieniu społeczności szkolnej wręczyła dyrektor szkoły Teresa Furman oraz w swoim imieniu Jan Zubek.

„Jesteście wspaniali, tworzycie zgrany zespół, turniej jest pięknie przygotowany, dziękuję za wspaniałą organizację, jestem pod wrażeniem” – mówiła Gabriela Mrohs – Czerkawska dziękując na zakończenie turnieju.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym
za wielkie dobre serca, okazaną pomoc i życzliwość.